معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مازندران:

حضور 8 هزار و 300 نفر امدادگر مازندرانی در مناطق سیل زده/ مازندران پایلوت شبکه های داوطلبی هلال احمر

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۴ / اردیبهشت / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: بیش از 50 میلیون تومان کمک های نقدی در استان جمع آوری شد.
حضور 8 هزار و 300 نفر امدادگر مازندرانی در مناطق سیل زده/ مازندران پایلوت شبکه های داوطلبی هلال احمر
 

به گزارش سفیر هراز،

معین مهدی لموکی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به جمع آوری بیش از 9 میلیارد کمک های غیر نقدی در استان مازندران گفت: برای آسیب دیده گان سیل در گلستان و خوزستان کمک های نقدی و غیر نقدی زیادی جمع آوری شد که کمک های نقدی بیش از 50 میلیون تومان بوده است و این عدد، به غیر از کمک هایی است که از طریق سازمانها و نرم افزارهای مختلف پرداخت شده است.

وی ادامه داد: 2 پارت برای آسیب دیدگان خوزستان فرستاده شد که روز گذشته با کمک یک خیر آملی بیش از 150 میلیون تومان در غالب یک پکیج یک ماهه برای هم وطنانمان در جنوب کشور ارسال شد.

 

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مازندران با بیان اینکه سیل زدگان هنوز در مرحله نجات هستند، خاطرنشان کرد: مرحله کمک به سیل زدگان متفاوت است، که از مرحله نجات شروع می شود و تا بازگشت آنان به زندگی مجدد ادامه دارد.

وی تعداد داوطلبین هلاح احمر استان مازندران را یک هزار و 861 نفر خواند و بیان کرد: نیروهای داوطلبی از 28 اسفند در مناطق سیل زده حضور داشتند که در حدود 8 هزار و 300 نفر امدادگر بودند و به آسیب دیدگان کمک رسانی کردند.

لموکی به راه اندازی شبکه های داوطلبی جمعیت هلال احمر استان مازندران به عنوان پایلوت در کشور خبر داد و تصریح کرد: این شبکه برای اشاعه و نهادینه کردن خدمات در اقشار مختلف جامعه تشکیل شد تا با عضویت گروه های مختلف ورزشکاران، پزشکان، معلمان و... از توان همه افراد جامعه استفاده شود.

 وی هدف از راه اندازی شبکه داوطلبی را اشاعه نیکوکاری در جامعه خواند و اظهار کرد: نیکوکاری از یک لبخند زدن تا دستی را برای کمک رسانی گرفتن است و یکی از مولفه های سرمایه های اجتماعی و از نشانه های توسعه یافتگی کشورها در دنیا، میزان مشارکت های اجتماعی آن جامعه است، البته میزان مشارکت در مازندران آمار خوبی را نشان می دهد که با ساماندهی تعداد داوطلبان به درصد بالایی خواهیم رسید.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مازندران در تعریف داوطلب گفت: با نیت قلبی کاری را انجام  می دهد که آن کار باعث ارتقای سطح افراد خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در هر شهرستانی شبکه های داوطلبی کلید خورد و در حال عضوگیری است، در پایان هر ماه طراز نیکوکاری هر سازمانی نشان داده می شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Nzc0
 

 
کیمیا سامانه