مدیرجهادکشاورزی امل

افزایش 7 درصدی تولید مرکبات در آمل / شهرستان آمل 12 درصد تولید شیر استان مازندران را به عهده دارد

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۰ / دی / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرجهادکشاورزی امل تاکیدکرد: 12 ایستگاه جمع آوری شیر دامی با ظرفیت اسمی 85 تن در روز مبادرت به خرید و جمع آوری شیر دولتی شهرستان انجام می گیرد.
افزایش 7 درصدی تولید مرکبات در آمل / شهرستان آمل 12 درصد تولید شیر استان مازندران را به عهده دارد
 

به گزارش سفیر هراز، حسین اسلامی، مدیرجهادکشاورزی امل در گفت و گو با خبرنگار سفیرهراز با بیان اینکه تولید سالانه مرکبات در آمل 647 هزار تن است، گفت: در سال جاری تولید مرکبات در آمل 7 درصد افزایش داشت.

وی با اشاره به اینکه 50 هزار تن ذخیره شب عید مرکبات  که باید توسط باغداران استان تهیه شود در حال انجام است، افزود: شهرستان آمل نیز نقش مهمی در این اتفاق دارد.

این مسول با بیان اینکه در فکر صادرات مرکبات به کشورهای شمالی جمهوری اسلامی مانند روسیه و دیگر کشورهای همسایه های ان هستیم و اقدامات در حال انجام است، تاکیدکرد: میانگین مصرف مرکبات در کشور و استان های شمال کشور خوب و قابل توجه است

اسلامی با اشاره به تولید 2790 تن تخم مرغ خوراکی در شهرستان آمل خاطرنشان کرد: شهرستان آمل با دارا بودن 8 واحد تولیدی تخم مرغ و 300 هزار قطعه مرغ تخمگذار از مناطق فعال به شمار می رود.

مدیرجهادکشاورزی امل با بیان اینکه مرغداری های شهرستان آمل تعداد یک میلیون و 260 هزار جوجه ریزی می کنند، افزود: 75 درصد  تولید مازاد شهرستان به استان های دیگر صادر می شود

وی با اشاره به تولید 72 هزار تن شیر در آمل خاطرنشان کرد: مبلغ 4 میلیارد و 698 میلیون ریال به 31 نفر جهت خرید دام سبک و سنگین  در شهرستان آمل پرداخت شد.

این مسول با بیان اینکه شهرستان آمل 12 درصد تولید شیر استان مازندران را به عهده دارد، گفت: 350 هزار واحد دامی در امل وجود دارند.

اسلامی تاکیدکرد: 12 ایستگاه جمع آوری شیر دامی با ظرفیت اسمی 85 تن در روز مبادرت به خرید و جمع آوری شیر دولتی شهرستان انجام می گیرد.

مدیرجهادکشاورزی آمل در خاتمه ادامه داد: ماهانه 150 تن سبوس، 100 تن کنستانتره و 100 تن جو یارانه ای در بین دامداران آمل توزیع می شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Njk1
 

 
کیمیا سامانه