سردار میرشکار:

هشت اتاق فکر در منطقه جهت ایجاد فتنه 88 ایجاد شد/ دشمن به فراخور زمان توطئه می‌چیند

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۰ / دی / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
سردار میرشکار با بیان اینکه 8 اتاق فکر در منطقه در جهت ایجاد فتنه 88 ایجاد شد، گفت: دشمن سرشاخه‌هایی را در هر حوزه مشخص کرد تا از طریق آنها حرکت کند.
هشت اتاق فکر در منطقه جهت ایجاد فتنه 88 ایجاد شد/ دشمن به فراخور زمان توطئه می‌چیند
 

به گزارش سفیر هراز، سردار علیجان میرشکار از فرماندهان جبهه مقاومت و یادگار هشت سال دفاع مقدس در ویژه برنامه 9 دی ماه و یادمان شهدای کربلای 4 در آمل با بیان اینکه فتنه 88 اولین و آخرین دسیسه دشمن برای ضربه زدن به نظام نبوده است، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی‌تاکنون روزی نبوده که دشمن برنامه ای برای ضربه زدن به گفتمان ناب اسلام که بنیانگذار انقلاب آن را مطرح کرد نقشه ای نکشیده باشد.


وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی و فتنه 88 هر کدام از حلقه‌های زنجیزه‌ای این سیل توطئه هستند، اظهار داشت: شهدا در جریان شناسی تبحر داشتند.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا مسیر درست را تشخیص دادند و می‌دانستند که زیر علم چه کسی باشند، خاطرنشان کرد: امروزه توطئه‌های دشمن پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

این فرمانده جبهه مقاومت با اشاره به اینکه دشمن به فراخور زمان توطئه می‌چیند، ادامه داد: برای ایجاد فتنه 88 بیش از 2 دهه کار کردند.

سردار میرشکار با بیان اینکه 8 اتاق فکر در منطقه در جهت ایجاد فتنه 88 ایجاد شد، گفت: دشمن سرشاخه‌هایی را در هر حوزه مشخص کرد تا از طریق آنها حرکت کند.

وی با اشاره به دخیل بودن 27 سفارت کشورهای غربی در تهران در جهت برنامه ریزی دقیق برای فتنه 88 خاطرنشان کرد: دشمن برای توطئه چینی از سراسر جهان 35 هزار مقاله و دو هزار و 400 مقاله و چندین جلد کتاب برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی‌منتشر کرد.

یکی از فرماندهان جنگ تحمیلی با بیان اینکه یک سال قبل از انتخابات 88 سران غرب با ابراهیم یزدی جلسه‌ای برگزار کردند، افزود: وی به بهانه درمان به آنجا سفر کرد و در جلسه شرکت کرد و نیت آنها اشاعه کلید واژه ای به نام تقلب بود.

وی با اشاره به اینکه باید کلید واژه تقلب در انتخابات توسط برخی مسولین بلند پایه نظام و افراد تاثیرگذار به زبان می‌آمد، تاکیدکرد: دشمن برنامه ریزی دقیقی برای ضربه زدن به نظام دارد و به امروز و فردا فکر نمی‌کند.

سردار میرشکار با بیان اینکه چندین ماه قبل از انتخابات 88 طبق خواسته برخی مسولین نظام و حزب‌های مختلف کشور صیانت از آرای مردم در انتخابات شکل گرفت، ادامه داد: انها همان راهی را رفتند که طی چندین سال برنامه ریزی کرده بودند و برخی مسولین نظام هم با آنها همسو شدند.

این یادگار دفاع مقدس تاکیدکرد: رهبری تا ماه‌ها از جمهوریت نظام دفاع کرد و پیگیر رای مردم بود و با برخی افراد جلسات متعددی برگزار کرد اما وقتی در عاشورای سال 88 فتنه گران در عاشورا ان اتفاقات را رخ دادند مردم پای کار امدند تا از انقلاب اسلامی‌خود دفاع کنند.

وی با اشاره به اینکه کربلای چهار مقدمه ای برای پیروزی بزرگ کربلای 5 بود، تاکیدکرد: فاصله زمانی کربلای 4 و کربلای 5 تنها 15 روز بود و در آن عملیات رزمندگان شهید شدند تا چند ده گردان حفظ شود که این از خودگذشتگی است.

سردار میرشکار با بیان اینکه کربلای 4 یکی از عملیات‌های اصلی بود و فرعی نبود، گفت: قرار بود اگر در کربلای 4 پیروزی رخ داد والفجر 10 باشد.

این یادگار دفاع مقدس با اشاره به اینکه باید پیگیری کرد که جریان مک فارلین چه تاثیری در لو رفتن عملیات داشت، خاطرنشان کرد: چه کسانی به استقبال او رفتند و با او جلسه گذاشتند و با او چه نشست و برخواستی داشتند.

وی با اشاره به مجلس عقلای مجلس دوم و دعوت انها از مک فارلین افزود: حضرت امام دستور به تعطیلی این مجلس داد اما بنا دستور شخص دیگر تعطیل نشد و سوال‌های دیگری که در واضح تر شدن عملیات 4 نقش مهمی‌داشتند.

این یادگار دفاع مقدس با بیان اینکه برخی مسولین سیاسی نظام در آن مقطع فشار آوردند تا عملیاتی برگزار شود تا دستمان در میز مذاکره پر باشد، ادامه داد: سپاه خواستار 3500 گردان کرده بود که تنها 200 گردان آماده شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از شکست کربلای 4 ما برای فریب دشمن بهترین استفاده را کردیم که این اصل حرف آقای رضایی است، ادامه داد: رزمندگان معتقد بودند که باید بمانند و دشمن را پشت خاکریز نگه دارند تا دشمن شب وارد نخلستان نشود و چندین لشگری که در اروند هستند تخلیه شوند.

وی با بیان اینکه نیروهایی که با جانفشانی رزمندگان در کربلای 4 تخلیه شدند کربلای 5 را رقم زدند، افزود: شهدا با گذشت از جان خود اتفاقات مهمی‌را رقم زدند.

این فرمانده جبهه مقاومت با اشاره به اینکه کاش حزب‌های مختلف در کشور برای خدمت به مردم رقابت داشتند، تاکیدکرد: به جای رقابت لجاجت به هر نحوی می‌کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Njgy
 

 
کیمیا سامانه