نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس:

انتقال آب از مازندران به سمنان یک بحث غیرعلمی است/ به زودی استانی شدن انتخابات مجلس به صحن می‌آید

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۵ / دی / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با بیان اینکه انتقال آب مازندران به سمنان بحثی بود که آقای رییس جمهور در قوم خودش مطرح کرد، گفت: این امر مبنای علمی و کارشناسی ندارد و تنها راهی که فلات مرکزی را آب برسانیم فعال کردن آب شیرین‌کن‌ها از دریای عمان است.
انتقال آب از مازندران به سمنان یک بحث  غیرعلمی است/ به زودی استانی شدن انتخابات مجلس به صحن می‌آید
 

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز درباره استانی شدن انتخابات نمایندگی مجلس اظهار کرد: در آخرین ملاقاتم با رییس کمیسیون شوراها صحبت‌هایی بر اتمام کار در این مورد شد و به زودی موضوع استانی شدن انتخابات مجلس به صحن مجلس می‌آید تا مباحث آن بررسی شود.


وی با اشاره به اینکه مسولان مربوطه جلسات متعددی با اعضای شورای نگهبان داشتند، گفت: از سه دوره مجلس تاکنون نمایندگان به این نتیجه رسیدند که انتخابات مجلس استانی شود و هر کدام دلایلی دارند، امیدواریم هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.


نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد بسیاری می‌خواهند برای انتخابات مجلس کاندیدا شوند که برخی چهره‌های شهرستانی هستند و در سطح استان نیستند که باید هرچه زودتر تکلیف خود را بدانند، ادامه داد: این افراد در حال حاضر جلسات می‌گذارند کار انتخاباتی و هزینه می‌کنند که باید تکلیف خود را بدانند و این موضوع اصلا زیبا نیست که در لحظه آخر انتخابات مجلس اعلام شود، این موضوع تکلیف کاندیدا را تا لحظه آخر مشخص نمی‌کند.


عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در استان مازندران زیرساخت‌های درست برای مهار آب‌های سطحی وجود ندارد، افزود: بیش از 78 تا 80 درصد آب‌های سطحی در مازندران به دریا ریخته می‌شود که در استان هیچ برنامه‌ای برای آن نداریم.

 

این مسئول در ادامه یادآور شد: باتوجه به افزایش جمعیت باید تعداد نمایندگان نیز بیشتر شود.


دامادی با اشاره به اینکه باتوجه به به این حجم از بارش عجیب است که بگوییم مازندران همانند سیستان و بلوچستان برای آب آشامیدنی در برخی نقاط مشکل دارد، تصریح کرد: باید مسول حوزه آب شهری و روستایی پاسخگوی این مشکلات باشند که چه برنامه ریزی برای تامین ـآب و ماده 37 و 38 قانون برنامه توسعه ششم دارند و همچنین برای نحوه بهره برداری از بانک‌های توسعه اسلامی و مجوزات لازمی که مجلس داد را چگونه بهره بری و برنامه ریزی کردند و چگونه می‌خواهند در مناطق از تصفیه خانه استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه انتقال آب مازندران به سمنان بحثی بود که آقای رییس جمهور در قوم خودش مطرح کرد، گفت: این امر مبنای علمی و کارشناسی ندارد و تنها راهی که فلات مرکزی را آب برسانیم تا هزینه‌ها متعادل و تلفیق شغل و صنعت برای پایین آوردن هزینه انجام شود این است که از دریای عمان آب شیرین‌کن‌ها را فعال کنیم که متاسفانه دولت تنها حرفش را می‌زند.


نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با اشاره به اینکه سال‌هاست پیگیر فعال شدن آب شیرین‌کن‌های دریای عمان هستیم اما دولت این کار را عملیاتی و اجرایی نمی‌کند، تاکید کرد: در بخش تخصیص برداشت آب از دریا که آن هم مراحلی دارد کم کاری شده است.


عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خود در فضای مجازی هستیم و از حواشی اخیر مجلس باخبر هستم، ادامه داد: باید ابعاد مختلف کلیپ اخیر و حواشی آن را به درستی بررسی کنیم و چه در حمایت و تکذیب نماینده نباید یک طرفه به قاضی برویم.


این مسئول با اشاره به اینکه قسمتی از برداشت می‌تواند مشاهده آنچه باشد که در کلیپ اتفاق افتاده، اظهار کرد: این موضوع نمی‌تواند ابتدای بحث باشد و این کلیپ لحظه عصبانی بودن طرف است گرچه این ادبیات را نمی‌پسندم و این ادبیات شنیع است و اصلا در سطح شخصی که برای مردم کار می‌کند نیست اما باید قبل آن را نیز بررسی کرد.


دامادی با بیان اینکه برخورد یک طرفه با کارمند گمرک کار غیراخلاقی است، خاطرنشان کرد: نباید به درجه و حکم توجه کرد و آقای لاریجانی آقای پزشکیان را مسئول کردند تا پیگیر ماجرا شود.


وی با اشاره به اینکه مشکل امروز کشور مشکل معیشت مردم است، گفت: باید حقوق کارمندان و همسان سازی حقوق بازنشستگان را پیگیری کنیم.


نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با بیان اینکه مشکلات کارگران فولاد و هفت تپه باید بررسی شود، تاکید کرد: از زمان شین آباد تاکنون درس نگرفتیم که این اتفاق در زاهدان افتاد و چند دانش‌آموز بر اثر آتش ‌سوزی فوت کردند.


عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکل امروز کشور ما واردات بی‌رویه برنج است که تولید را نابود می‌کند، تصریح کرد: اگر یک نماینده مردم چک بخورد جای سرخیش یک هفته بعد محو می‌شود اما امروز چکی که پدر خانواده و سبد سرپرست خانوار خورد، اقتصادی که از بین می‌رود، تاجری که تجارت می‌کرد و بواسطه اختلالات ارزی دچار ورشکستگی شد، این چک و سیلی خوردن‌ها درمان نمی‌شود که باید با صف کشی و اختلاف انگیزی به این موضوعات بپردازیم.


این مسئول با بیان اینکه کارگری که بخاطر مسائل ارزی کارخانه‌ای که در آن کار می‌کرد بیکار شد، باید مشکلات وی را امروز پیگیری کنیم، گفت: اگر داد و فریادی در سینه داریم در مجلس برای اختلال گران ارزی بزنیم و روی کسانی بزنیم که کشور را دچار مشکل کردند و گرنه اینکه بگوییم چرا بنر تشکر و تبریک برای ما نزدند و اسم مارا نبردند این‌ها جزییات بی‌ارزش است.

 

دامادی خواستار اصلاح نمازج معه شد و اظهار کرد: میله‌های موجود بین مردم و مسولان را در نمازجمعه‌ها برداریم و صف کشی‌ها را باید در هرجایی حذف کنیم و مردم را از خودمان بدانیم و باید میان آنها باشیم.


وی با اشاره به اینکه پاویون‌ها را حذف کنیم، ادامه داد: پاویون‌های موجود در فرودگاه را حذف کنیم، چرا مسولان باید از پاویون‌ها عبور کنند و مردم عادی در صف بایستند، اگر واقعا دین دار هستیم این موضوعات را حل کنیم.

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: 7 سال است نماینده مردم هستم و از پیامک تا کامنت در فضای مجازی گاهی پیش می‌آید که فحش رکیک خوردم و به خانواده من توهین شود اما آیا باید با آنها دعوا می‌افتادم و ذهنم را بابتشان شلوغ می‌کردم تا از خدمت به مردم دور شوم؟ فکر می‌کنم سکوت بهترین بی اعتنایی به مسیر آنها است و افراد را در حد شانشان رها کنیم.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NjY5
 
 
کیمیا سامانه