فرماندار ویژه آمل:

آمل تولید کننده ۲۷۲ هزار تن برنج در سال 97/ لزوم گسترش دامداری‌های ۱۰۰ راس به بالا در آمل

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۵ / دی / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه در شهرستان آمل 37 هزار هکتار سطح زیر کشت برنج می‌رود، گفت: امسال 272 هزار تن برنج در آمل تولید شد.
آمل تولید کننده ۲۷۲ هزار تن برنج در سال 97/ لزوم گسترش دامداری‌های ۱۰۰ راس به بالا در آمل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، جعفر رسولی در جلسه برنامه‌ریزی با بیان اینکه باید خرید مرکبات شب عید را شروع کنیم تا در آن زمان دچار مشکل نشویم، گفت: 63 هزار تن تولید محصولات زراعی در آمل است که باید برای آنها برنامه ریزی درست داشته باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه کشاورزان نباید دغدغه سوخت داشته باشند، اظهار کرد: کشاورزی که با هزار رنج محصول خود را تولید می‌کند و هزاران دغدغه پس از تولید محصول خود را دارد نباید در این بین دغدغه سوخت تراکتور و چاه داشته باشد.

 

فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه برای توزیع سوخت باید کارشناسی دقیق انجام شود، تصریح کرد: براساس نیاز واقعی و کارشناسی کشاورز باید سوخت توزیع شود تا وی بدون دغدغه و فشار به کار خود برسد.


معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه در شهرستان آمل 37 هزار هکتار سطح زیر کشت برنج می‌رود، خاطرنشان کرد: 272 هزار تن برنج در آمل تولید شد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه باید از کشاورزان بابت میزان مصرف سوخت تحقیق شود، تاکید کرد: ضریب کشت در مزارع آمل 2.1 است.


رسولی در ادامه یادآور شد:: شهرستان آمل برنج 4 میلیون و 500 هزار نفر را تامین می‌کند.

 

وی با بیان اینکه بارندگی در فروردین و اردیبهشت برای کشاورزان مهم است، اظهار کرد: آمل دارای پتانسیل‌های بسیاری است که باید از آن بهره برد.

 

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه باید اولویت‌های توسعه کشاورزی درآمل مشخص شود تا براساس یک مسیر پیش برویم و به هدف برسیم، گفت: گسترش دامداری‌های 100 راس و بیشتر جدی گرفته شود و بخشداران در این زمینه جدی‌تر عمل کنند.


این مسول در پایان با بیان اینکه آمل در زمینه کشت علوفه می‌تواند گام بردارد، ادامه داد: هر روستایی حداقل یک پروژه را مشخص و در سامانه کارا در بخش اشتغال روستایی تعیین شود تا هر روستا یک سهم داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NjY3
 

 
کیمیا سامانه