رییس دانشگاه فرهنگیان کشور:

حفظ و ارتقا دانشگاه فرهنگیان آمل در برنامه قرار دارد / پیش بینی جذب ۳۰ هزار دانشجوی جدید در سال آینده

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۵ / دی / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه ترمیم، بروزرسانی و ارتقا کیفی دانشگاه فرهنگیان آمل در برنامه‌ها قرار دارد، گفت: ارتقای وضعیت کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان از لحاظ علمی در سطح استان و بالاخص آمل در دست برنامه است.
حفظ و ارتقا دانشگاه فرهنگیان آمل در برنامه قرار دارد / پیش بینی جذب ۳۰ هزار دانشجوی جدید در سال آینده
 

حسین خنیفر آل کثیر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی 97-98 داشتیم که دلیل آن افت جذب 21 هزار دانشجو در سال به سه هراز دانشجو در سال گذشته بود، اظهار کرد: 41 هزار دانشجو سال 97 در دانشگاه فرهنگیان جذب شد که 25 هزار دانشجو از کنکور و حدود 17 هزار دانشجو از طریق ماده 28 جذب شدند.


وی با اشاره به اینکه 41 هزار دانشجوی جذب شده در 31 استان در 64 پردیس و 34 مرکز جانمایی شدند و مشغول به تحصیل هستند، گفت: استان مازندران با 2 پردیس و 4 مرکز از استان‌های بزرگ به شمار می‌رود.

 

رییس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه باتوجه به نیاز موجود در کشور، سال آینده نیز پیش بینی جذب دانشجو وجود دارد، خاطرنشان کرد: با جذب دانشجوی جدید به دنبال پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش هستیم.


این مسئول با اشاره به پیش بینی 30 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه فرهنگیان در سال آینده تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که 15 هزار دانشجو از طریق کنکور و 15 هزار دانشجو از طرریق ماده 28 جذب شوند.


خنیفر با بیان اینکه یک میلیون متر مکعب در کشور فضای فیزیکی و کاربری تحت پوشش دانشگاه‌های فرهنگیان کشور هستند، عنوان کرد: 60 درصد فضای تحت اختیار دانشگاه‌های فرهنگیان در کشور فرسوده است.


وی با اشاره به اینکه با وجود فرسوده بودن ساختمان‌ها پی خوبی دارند و 100 تا 120 ساله هستند، گفت: ما ایرانی‌ها خوب تاسیس بد تدوام هستیم بدین معنی که خوب تاسیس می‌کنیم اما در نگه‌داری خوب عمل نمی‌کنیم.

 

رییس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه نحوه ساخت و ساز ساختمان‌های مسکونی با آموزشی تفاوت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: باید حین ساخت ساختمان‌های آموزشی به مسائل مختلفی توجه کنیم تا خیلی زود مدارس و دانشگاه‌ها فرسوده نشوند.


این مسئول با بیان اینکه تملک و دارایی دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر صفر است، ادامه داد: قول‌هایی مبنی بر بودجه 100 میلیارد تومانی در سال آینده برای دانشگاه فرهنگیان دریافت کردیم.


خنیفر با اشاره به طرح 100-31 یادآور شد: طرح 100_31 به معنی 31 استان و هر استان 100 هکتار است که یکی از پایلوت‌های این طرح استان مازندران است.


وی با بیان اینکه ترمیم، بروزرسانی و ارتقا کیفی دانشگاه فرهنگیان آمل در برنامه‌ها قرار دارد، گفت: ارتقای وضعیت کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان از لحاظ علمی در سطح استان و بالاخص آمل در دست برنامه است.


رییس دانشگاه فرهنگیان کشور در پایان خاطرنشان کرد: ضمن حفظ دانشگاه فرهنگیان در آمل بروز کردن آن دارای اهمیت است.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NjY2
 

 
کیمیا سامانه