معاون اداره کل اجتماعی، فرهنگی استانداری مازندران:

لزوم شناسایی استعداد کودکان کار در مازندران و ایجاد اشتغال پایدار برای آنها/ خدمات در بهزیستی نباید آنی و باید آینده محور باشد

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۷ / دی / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
معاون اداره کل اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه توانمندسازی کودکان کار باید اجتماع محور باشد، گفت: استعداد کودکان کار باید کشف و اشتغال پایدار برای آنها باید ایجاد کرد.
لزوم شناسایی استعداد کودکان کار در مازندران و ایجاد اشتغال پایدار برای آنها/ خدمات در بهزیستی نباید آنی و باید آینده محور باشد
 

حسین اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه باید مسائل اجتماعی را بی‌پرده مطرح و آن را انکار نکرد، گفت: مشکلات در اورژانس اجتماعی 123 باید به صورت ریشه‌ای حل و مدیریت شود.


وی با اشاره به اینکه کودکان کار نیاز به حمایت ویژه دارند، اظهار کرد: آمل از شهرهای مهم استان مازندران است که به دلیل نزدیکی به تهران و دیگر شهرها باید نگاه ویژه‌ای به آن شود.


معاون اداره کل اجتماعی، فرهنگی استانداری مازندران با بیان اینکه کارشناس اورژانس اجتماعی باید هم‌زمان با ورود به مسائل خانوادگی احساس امنیت داشته باشد، ادامه داد: بخشی از کار بهزیستی و آسیب‌های اجتماعی نیاز به تعامل با دادستان و رییس دادگستری دارد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های دفاتر آسیب‌های اجتماعی و مراکز تحت نظر بهزیستی به درستی بهره ببریم، تصریح کرد: کارشناسان اورژانس اجتماعی می‌توانند با یک تعامل درون بخشی از ظرفیت‌های بهزیستی بهره ببرند.


اخوان با بیان اینکه خدمات در بهزیستی و اورژانس اجتماعی نباید آنی و باید آینده محور باشد، افزود: خدمات بهزیستی باید به آینده‌ای روشن ختم و الگوی رفاهی مدون باید در نظر گرفته شود.


وی با اشاره به اینکه کودکان کار، تکدی‌گری، ایدز و زنان نیازمند خدمات ویژه از آسیب‌های مهم اجتماعی در آمل هستند، خاطرنشان کرد: بانک اطلاعاتی کودکان کار در استان مازندران در هر شهرستان باید تهیه شود.معاون اداره کل اجتماعی، فرهنگی استانداری مازندران با بیان اینکه توانمندسازی کودکان کار باید اجتماع محور باشد، تصریح کرد: استعدادهای کودکان کار باید کشف و اشتغال پایدار برای آنها باید ایجاد کرد.


این مسئول با اشاره به فعالیت مرکز جامع خدمات بهزیستی در استان مازندران گفت: در این مرکز تجمیع خدمات بهزیستی را در پی داریم.


اخوان با بیان اینکه اطلس آسیب‌های اجتماعی برای هر شهر استان مازندران باید تهیه شود، خاطرنشان کرد: باید به خدمات بهزیستی و اورژانس اجتماعی فوریت بخشید.


وی در پایان یادآور شد: بهزیستی آمل در زمینه مشارکت خیرین از شهرهای نمونه استان مازندران است.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NjY1
 
 
کیمیا سامانه