در جلسه شورای شهر آمل مطرح شد:

حفظ ارزش‌های دفاع مقدس وظیفه ذاتی ماست/ لزوم تشکیل کمیته مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت در آمل

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۷ / آذر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رئیس شورای اسلامی شهر آمل گفت : این آمادگی وجود دارد که با احداث پارک موزه دفاع مقدس و حماسه 6 بهمن در این حوزه ورود کنیم.
حفظ ارزش‌های دفاع مقدس وظیفه ذاتی ماست/ لزوم تشکیل کمیته مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت در آمل
 

به گزارش سفیر هراز،نود و یکمین جلسه رسمی شورا عصر روز یکشنبه با حضور اعضای شورا و نمایندگان دفتر حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس آمل در سالن اجتماعات شورا برگزار شد .
محمد محمدی، رییس شورای شهر آمل با بیان اینکه مجموعه اعضای شورای شهر و شهرداری علاققمند به قدم برداشتن در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت هستند، گفت: این مجموعه حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس را جزو وظیفه ذاتی خود می داند .
رئیس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به تشکیل کمیته ای مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت با حضور نمایندگان شورا و دفتر حفظ و آثار ارزش های دفاع مقدس، اظهار داشت: در این صورت به جای هزینه های پراکنده مربوط به این موضوع در یک جا و بصورت مدون هزینه خواهیم کرد .
وی با بیان اینکه 1048 شهید در شهرستان آمل داریم، خاطرنشان کرد: یکی از کمبودها این است که یک کتاب مدونی از این شهدا نداریم و اگر در این کتاب یک صفحه از هر شهید آمل چاپ شود خانواده های شهدا و مردم مانند یک کتاب مقدس از آن نگهداری و حفظ خواهند کرد.
این مسول تاکیدکرد: نمایندگان دفتر حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس آمل در تهیه کتاب شهدای آمل شورای شهر و شهرداری آمل را کمک کنند.
محمدی تصریح کرد : با تشکیل کمیته برنامه های هر سال بر اساس اولویت مشخص شود تا نقشه راه تهیه شود .
رئیس شورای اسلامی شهر آمل گفت : این آمادگی وجود دارد که با احداث پارک موزه دفاع مقدس و حماسه 6 بهمن در این حوزه ورود کنیم.
قاسم رسولی مقدم رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه اظهار داشت : شورای اسلامی شهر آمل همیشه در تمام حوزه هایی که مربوط به حوزه ایثار و شهادت بوده حامی بوده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بنا به فرموده مقام معظم رهبری کمتر از شهادت نیست و ما هم اعتقاد داریم قدم برداشتن در این حوزه بسیار ارزشمند است .
وی افزود : باید نسل جوان را وارد این عرصه کنیم و پیوندی بین نسل های مختلف برقرار کنیم .
دکتر فرزین محمودی پاتی در این جلسه با استقبال از این امر اذعان داشت: مجموعه شورا با ارائه برنامه مدون در این امر تلاش خواهدکرد
در ادامه جلسه نیز نمایندگان دفتر حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات خواستار کمک شورا و شهرداری در 6 مبحث و موضوع مهم « از سال 42 تا شروع جنگ تحمیلی، دوران دفاع مقدس، جنگل های استان با محوریت جنگل آمل، حماسه 6 بهمن، شهدای مدافع حرم و راهیان نور، تهیه ساختمان دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و موزه شهدا » شدند.
همچنین در پایان مسعود تسلیمی به عنوان مسئول کمیته پارک موزه دفاع مقدس و حماسه 6 بهمن و قاسم رسولی مقدم به عنوان مسئول کمیته حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس معرفی شدند .

 


 

 

کد مطلب: MTY2NjUy
 

 
کیمیا سامانه