رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل:

لزوم توجه جدی زوجین به مشاوره و آزمایش ژنتیک قبل از ازوداج/ ۴۷۴ آملی در سال 97 از آزمایش ژنتیک بهره بردند

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۷ / آذر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل خواستار توجه جدی زوجین و خانواده‌ها به مشاوره و آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج شد و گفت: آزمایش ژنتیک در راستای پیشگیری از معلولیت فرزند است.
لزوم توجه جدی زوجین به مشاوره و آزمایش ژنتیک قبل از ازوداج/ ۴۷۴ آملی در سال 97 از آزمایش ژنتیک بهره بردند
 

کبری اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه کسانی که ازدواج فامیلی، سابقه سقط مکرر جنین و داشتن معلول در خانواده دارند می‌توانند از مشاوره و آزمایش ژنتیک بهره ببرند و به مراکز مراجعه کنند، اظهار کرد: خانواده‌های دارای بیش از 2 معلول نیز در این طرح شرکت می‌کنند.


وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها پس از بررسی و مشاوره برای آزمایش ژنتیک فرستاده می‌شوند، گفت: در صورت وجود موارد مشکوک تذکرات لازم به خانواده‌ها برای بارداری داده می‌شود.


رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل خواستار توجه جدی زوجین و خانواده‌ها به مشاوره و آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج شد و تصریح کرد: آزمایش ژنتیک در راستای پیشگیری از معلولیت فرزند است.


این مسئول با بیان اینکه تمامی معلولان و خانواده‌های آنها پس از بررسی ژنتیکی به مرحله غربالگری و پس از آن در صورت لزوم به دیگر مراحل هدایت می‌شوند، گفت: مشاوره اولیه با پزشک متخصص رایگان است که در صورت مشکوک بودن به آزمایشگاه ارجاع داده می‌شوند.


اسفندیاری با اشاره به اینکه سال گذشته 538 نفر در آمل از مشاوره و آزمایش ژنتیک بهره بردند، تاکید کرد: در 9 ماهه اخیر 479 نفر از مشاوره و آزمایش ژنتیک در آمل بهره بردند.


وی در پایان خاطرنشان کرد: 4 هزار و 206 معلول متاهل و یک هزار و 690 معلول مجرد تحت پوشش بهزیستی آمل هستند.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NjUw
 

 
کیمیا سامانه