رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل:

شایعه کمبود آرد در آمل صحت ندارد/ وجود ۲ برابر واحد خبازی مورد نیاز مردم در آمل

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۴ / آبان / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل گفت: از نظر فعالیت واحدخبازی در آمل اشباع هستیم و به نظر می‌رسد که با توجه به جمعیت شهری و روستایی این شهرستان 2 برابر نیاز مردم واحدخبازی در آمل فعالیت می‌کند.
شایعه کمبود آرد در آمل صحت ندارد/  وجود ۲ برابر واحد خبازی مورد نیاز مردم در آمل
 

چنگیز فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه 520 واحد خبازی اعم از دولتی و آزادپز در آمل فعالیت می‌کنند، اظهار کرد:  355 واحد دولتی پز، 10 واحد صنعتی فانتزی‌پز و 155 واحد خبازی در آمل آزادپز هستند.


وی با اشاره به وجود 80 واحد کسبی حوزه قنادان در آمل گفت: 73 قناد هستند که مواد عمده آنها آرد و 7 واحد لوازم قنادی می‌فروشند.


رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل با بیان اینکه از ابتدای آذرماه قنادان و خبازان باید از طریق سامانه خرید کنند، افزود: سامانه قله در اختیار اتحادیه گذاشته شده و قنادان و خبازان باید از طریق آن خرید کنند.


این مسئول با اشاره به اینکه هنوز ساز و کار مناسب برای این سامانه آماده نشده است، تصریح کرد: متولی امر باید مشخص شود.

 

فروزان با بیان اینکه 50 درصد واحدهای آزادپز ثبت‌نام کردند، گفت: درباره تهیه آرد سفید برخلاف شایعاتی که مطرح شد طی رصد در بازار موجودی آرد آمل کافی و حتی اشباع است و شایعات مطرح شده درباره کمبود آرد در این شهرستان صحت ندارد.


وی با اشاره به اینکه کمبود آرد آزادپز نیز در سطح شهرستان نداریم، عنوان کرد: کارخانجات تولید آرد از ارائه آرد امتناع کردند که این تخلف هم گزارش شد و از طریق استان به دنبال برخورد جدی با متخلفان هستیم.


رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل با بیان اینکه 50 هزار کیسه آرد دولتی مابین واحدهای دولتی‌پز خبازی در این شهرستان توزیع می‌شود، تصریح کرد: از نظر فعالیت واحدخبازی در آمل اشباع هستیم و به نظر می‌رسد که با توجه به جمعیت شهری و روستایی آمل 2 برابر نیاز مردم واحدخبازی در آمل فعالیت می‌کند.


این مسول در پایان با اشاره به اینکه بر کیفیت نان در آمل نظارت می‌شود، خاطرنشان کرد: فنر قیمت نان به دلیل حمایت از مصرف کننده توسط دولت در حال فشار است به این خاطر کیفیت نان در آمل به شدت نظارت می‌شود.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NTkw
 

 
کیمیا سامانه