مدیرکل اوقاف مازندران:

حضور ۷۲۴ عالم واقف در مازندران/ وقف‌های جدید مردم به سمت علم، پزشکی و نیاز های جامعه برود

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۰ / آبان / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه 724 عالم واقف در استان مازندران حضور دارند، گفت: 80 درصد وقف‌های امسال در استان مازندران براساس نیازهای روز جامعه است.
حضور ۷۲۴ عالم واقف در مازندران/ وقف‌های جدید مردم به سمت علم، پزشکی و نیاز های جامعه برود
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، حجت الاسلام ابراهیم حیدری در همایش وقف در علم و فناوری که صبح امروز در مجموعه بصیرت امام‌زاده ابراهیم(ع) برگزار شد، با بیان اینکه واقفین در گذشته برای اطعام دهی عزاداری سیدالشهدا و اطعام دهی به فقرا وقف می‌کردند، گفت: در اکثر شهرستان‌های استان مازندران بیش از 74 درصد وقف‌ها با نیت عزاداری سیدالهشدا و اطعام دهی است.


وی با اشاره به اینکه فقر جدیدی که در حال حاضر وجود دارد بسیار کشنده‌تر از گرسنگی شکم و آن گرسنگی ذهن است، اظهار کرد: تقویت پژوهشی و وقف در این حوزه بسیار ضعیف است.

 

مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه خلاقیت‌های جوانان را باید جدی گرفت و به آنها فضا داد، تصریح کرد: امروز بهترین وقف در جامعه برطرف کردن مشکلات علم و فناوری است.


این مسئول با اشاره به 53 وقف جدید در استان مازندران گفت: اکثر وقف‌ها امروزه منفعتی و دارای درآمد است اما سمت و سوی علم و فناوری را ندارد.


حجت‌الاسلام حیدری با بیان اینکه کسانی که تمکن مالی دارند با وقف می‌توانند امری ماندگار را موجب شوند، افزود: ایده و فکرهای نابی در کشور وجود دارد که به دلیل عدم وجود منابع مالی مناسب مجبور به حضور در دیگر کشورها و ارائه آن ایده به خارج کشور می‌شوند.


وی با اشاره به اینکه باید دست و پای نخبگان را بوسید و به آنها خدمت کرد، گفت: وقف‌های امام حسین(ع) بر طبق روال خود جاری است اما باید وقف‌های جدید را به سمت و سوی نیاز جامعه ببریم.


مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه باید در وقف اهم و مهم کرد، یادآور شد: علم را داریم اما با کمبود تجهیزاتی که جوانان باید به‌واسطه آنها در کشور پیشرفت کنند، مواجه هستیم.


این مسئول با اشاره به اینکه خیرین به نام و مدیریت خود وقف کنند، تاکید کرد: با کمک خیرین و واقفین چند دستگاه برای بیمارستانی در ساری خریداری و موجب نجات جان چندین نوزاد شد.


حجت‌الاسلام حیدری در پایان با بیان اینکه 724 عالم واقف در استان مازندران حضور دارند، خاطرنشان کرد: 80 درصد وقف‌های امسال در استان مازندران بر اساس نیازهای روز جامعه است.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NTc3
 

 
کیمیا سامانه