رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل:

مفقود شدن کوهنورد لرستانی در دماوند/ تلاش ۷ روزه نجات‌گران در جستجوی کوهنورد بی‌نتیجه ماند

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۱ / آبان / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به ادامه جست‌وجوها در روز هفتم گفت: عملیات جست‌وجو در روز هفتم با حضور 2 تیم از پایگاه امداد کوهستان رینه و جمعی از کوهنوردان این شهر در منطقه زیر گوسفندسرا تا پارکینگ مسیر جنوبی ادامه پیدا کرد اما متاسفانه اثری از کوهنورد مفقود پیدا نشد.
مفقود شدن کوهنورد لرستانی در دماوند/ تلاش ۷ روزه نجات‌گران در جستجوی کوهنورد بی‌نتیجه ماند
 

جمشید نیک‌زاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیر هراز از بی‌نتیجه ماندن ۷ روز تلاش شبانه‌روزی نجات‌گران این جمعیت در عملیات جستجو و نجات کوهنورد لرستانی کهگیلویه و بویراحمد در ارتفاعات قله دماوند خبر داد و اظهار کرد: پس از تماس تلفنی با  مرکز ۱۱۲ هلال احمر مبنی بر مفقود شدن الف_عظیمی کوهنورد ۲۶ ساله لرستانی در ارتفاعات دماوند، بلافاصله تیم جستجو و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان آمل به منطقه اعلام شده اعزام شد.

 

وی با اشاره به اینکه این تماس در ساعت 19 و 30 دقیقه برقرار شد، گفت: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه نجاتگران این جمعیت به منطقه مورد نظر اعزام و عملیات جست‌وجو در قسمت‌های پایینی یال‌های جنوبی، لومر یک و ۲، وزان و جناقی آغاز شد.

 

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در ادامه تصریح کرد: در دومین روز جست‌وجو 2 تیم از کافردره و لومر یک تا بارگاه سوم دماوند صعود کردند که بررسی جان پناه‌ها و نقاط حادثه خیز بی‌نتیجه بود.

 

این مسئول با اشاره به درخواست بالگرد جهت ادامه عملیات جست‌وجو و نجات در سومین روز گفت: یال‌های کرنا، ملاخوران، جنوبی، لومر یک و ۲، وزان، جناقی و همچنین دره‌های مابین از ارتفاعات 2 هزار و 200 تا چهار هزار متری و کافر دره مجددا بررسی شد اما متاسفانه نتیجه‌ای حاصل نشد.

 

نیکزاد درباره ادامه عملیات جست‌وجو و نجات در روزهای بعد یادآور شد: تیم‌های جست‌وجو و نجات در روزهای پنجم و ششم مجددا از مسیر جنوبی صعود و منطقه از 2 جهت تا ارتفاع سه هزار و 800 متری در نقاط حادثه خیز و جان پناه‌ها بررسی شد که متاسفانه بی‌نتیجه بود.

 

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در پایان با اشاره به ادامه جست‌وجوها در روز هفتم خاطرنشان کرد: عملیات جست‌وجو در روز هفتم با حضور 2 تیم از پایگاه امداد کوهستان رینه و جمعی از کوهنوردان این شهر در منطقه زیر گوسفندسرا  تا پارکینگ مسیر جنوبی ادامه پیدا کرد اما متاسفانه اثری از کوهنورد مفقود پیدا نشد.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NTQx
 

 
کیمیا سامانه