رییس جهادکشاورزی آمل خبر داد:

برآورد تولید بیش از ۵۷ هزار تن محصول مرکبات در آمل/ آغاز برداشت مرکبات از نیمه دوم آبان ماه

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۶ / مهر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس جهاد کشاورزی آمل با اشاره به برآورد تولید بیش از 57 هزار تن محصول مرکبات در این شهرستان گفت: ذخیره‌سازی و خرید مرکبات شب عید هم راستا با سیاست استان در شهرستان آمل انجام می‌شود.
برآورد تولید بیش از ۵۷ هزار تن محصول مرکبات در آمل/ آغاز برداشت مرکبات از نیمه دوم آبان ماه
 

محمد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز اظهار کرد: 15 درصد مزارع رتون در آمل با زیرکشت تقریبی 14 هزار و 200 هکتار برداشت شد و عملیات برداشت همچنان ادامه دارد.


وی با اشاره به اینکه نخستین برداشت کشت مجدد در آمل 27 مهر انجام می‌شود، گفت: برداشت عمومی مزارع کشت مجدد در اوایل آبان ماه شروع می‌شود.


رییس جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم 67 هزار تن برنج در کشت دوم شهرستان آمل تولید شود، تصریح کرد: برداشت کیوی از نیمه دوم آبان انجام می‌شود،


اسلامی با اشاره به اینکه در فروش برنج کشاورزان مشکل خاصی وجود ندارد، افزود: برداشت سیب در سطح یک هزار و 770 هکتار در آمل انجام شد.


وی با اشاره به برداشت 19 هزار و 500 تن سیب از باغات مزارع لاریجان تصریح کرد: برداشت مرکبات در آمل از نیمه دوم آبان ماه آغاز می‌شود.


رییس جهاد کشاورزی آمل با اشاره به برآورد تولید بیش از 57 هزار تن محصول مرکبات در آمل یادآور شد: ذخیره‌سازی و خرید مرکبات شب عید هم راستا با سیاست استان در شهرستان آمل انجام می‌شود.


اسلامی در پایان با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بارش اخیر به برخی مزارع کشاورزی آمل از 8 تا 15 درصد خسارت زده باشد، گفت: بارندگی اخیر خسارتی به باغات سردسیر و تاسیسات زیربنایی وارد کرد که پیش بینی خسارت را  53 هزار و 258 میلیون ریالی جمع بندی کردیم.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NTI5
 

 
کیمیا سامانه