وزیر بهداشت و درمان در آمل عنوان کرد:

آمل استعداد تبدیل شدن به قطب آموزش عالی در حوزه علوم پزشکی را دارد/ هیچگاه قول ندادم که دانشکده پزشکی در آمل احداث می‌شود/ شاهد کمبود نیروی انسانی در حوزه درمان هستیم

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۱۸ / مهر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
وزیر بهداشت، درمان و آموزش با اشاره به اینکه آمل استعداد تبدیل شدن به قطب آموزش عالی در حوزه علوم پزشکی را دارد، گفت: به دنبال این بودیم که دانشگاه آزاد پزشکی در آمل احداث شود.
آمل استعداد تبدیل شدن به قطب آموزش عالی در حوزه علوم پزشکی را دارد/ هیچگاه قول ندادم که دانشکده پزشکی در آمل احداث می‌شود/ شاهد کمبود نیروی انسانی در حوزه درمان هستیم
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی‌ در حاشیه افتتاح بخش شیمی‌درمانی و icu بیمارستان امام علی(ع) شهرستان آمل در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه کمک خیرین در احداث این ساختمان پرکاربرد و خدمت گذار قابل تحسین است، اظهار کرد: این مجموعه علاوه بر شیمی‌درمانی نیاز به رادیوتراپی هم دارد که خیرین اعلام آمادگی کردند و وزارت بهداشت نیز در این مسیر به آنها کمک می‌کند.


وی با بیان اینکه آمل یکی از قطب‌های مهم درمانی در استان مازندران به شمار می‌رود، گفت: تنکابن در غرب استان مازندران دارای اهمیت است و آمل در ورودی استان تا شهرهای اطراف در عالی‌ترین سطح خدمات پزشکی دریافت کنند.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش با اشاره به اینکه گاها دیده می‌شود مردم به جای استفاده از داروی تولید داخل از نمونه خارجی آن مصرف می‌کنند، تاکید کرد: حق با بیمه است که از این اتفاق حمایت نکند.


این مسئول با اشاره به دلیل عدم حمایت بیمه از داروهای خارجی، تصریح کرد: داروی مورد تایید وزارت بهداشت حداقل چندین سال مطالعه حیوانی و انسانی بر روی آن می‌شود و سختگیری‌های جدی بر روی ان وجود دارد.


قاضی‌زاده‌هاشمی‌ با بیان اینکه بخش زیادی از داروهای تولید داخل به 40 کشور دنیا صادر می‌شود، گفت: اگر کسی نخواست از داروی تولید داخل استفاده کند حق با بیمه است که از آن دارو حمایت نکند و نپذیرد و شخص مجبور است که هزینه بیشتری را پرداخت کند.


وی با اشاره به اینکه برای داروهای شیمی‌ برای انواع بیماری‌های صعب الاعلاج هست بیمه‌های پایه پوشش می‌دهند، افزود: بیمه‌های تکمیلی هم فراخور با رقمی‌ که فرد پرداخت می‌کند پوشش نسبی دارند.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش با بیان اینکه اگر کادر بخش شیمی‌درمانی بیمارستان امام علی(ع) تامین نشده است نباید برای افتتاح بنده را می‌آوردند، تاکیدکرد: انتظارمان این است که وقتی روبانی پاره می‌شود بلافاصله خدمت شروع شود.


این مسئول با اشاره به اینکه امیدواریم با کمک نماینده مردم آمل و لاریجان بتوانیم سازمان امور استخدامی‌ و سازمان برنامه بودجه را بابت تامین نیرو این مرکز مهم متقاعد کنیم، ادامه داد: سال‌ها است که تلاش می‌کنیم تا کمبود جدی نیروی در حوزه سلامت را تامین کنیم.


قاضی‌زاده‌هاشمی‌ با بیان اینکه بیش از 25 هزار تخت بیمارستانی تا به حال به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: بخش نیروی انسانی موجب نارضایتی مردم است و در کشور با کمبود جدی پرستار مواجه هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه پرستار و نیروی کمک پرستار و نیروهای خدمتی در بیمارستان‌ها موجب آرامش مردم می‌شوند، عنوان کرد: متاسفم که در دوران مدیریتم هرچه تلاش کردم نتوانستم سازمان امور استخدامی‌ و مدیریت را متقاعد کنم که با کمبود شدید پرستار در کشور مواجه هستیم.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش با بیان اینکه بیمار بیش از آنکه نیاز به دارو داشته باشد نیاز به محبت دارد، تاکیدکرد: امیدواریم مسولان مربوطه نگاه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.


این مسئول با اشاره به اینکه هیچ‌گاه قول ندادم که دانشکده پزشکی در آمل احداث می‌شود، ادامه داد: در طول دوران وزارتم در دولت یازدهم و دوازدهم از این مدل قول‌ها ندادم و اگر سندی بابت این قول وجود دارد به من نشان دهید.


قاضی‌زاده‌هاشمی‌ با بیان اینکه دانشکده پزشکی قوانین خاص خود را دارد، گفت: هیچ وزیری حق ندارد که قول دهد، شورا، مقررات و فرایندی در این مورد وجود دارد و وزیر یک رای از مجموع آن شورا است.


وی در پایان با اشاره به اینکه آمل استعداد تبدیل شدن به قطب آموزش عالی در حوزه علوم پزشکی را دارد، خاطرنشان کرد: به دنبال این بودیم که دانشگاه آزاد پزشکی در آمل احداث شود، نماینده مردم آمل بیش از 50 جلسه در این مورد تشکیل داد و به هر دری بابت این دانشگاه زد، مطمن هستیم به این هدف خود می‌رسند ولی من بابت این موضوع قولی ندادم.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NTEw
 

 
کیمیا سامانه