گفت‌وگو سفیر هراز با رئیس اداره پست آمل همزمان با روز جهانی پست:

اجرای ۲ طرح سیماک و جی نف در آمل در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی/ سیماک؛سامانه ساماندهی املاک

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۷ / مهر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس اداره پست آمل با اشاره به اینکه نامه بران پست در سرما و گرما در حال خدمت رسانی به مردم هستند، اظهار داشت: قبض موبایل، عوارض شهرداری، توزیع ابلاغیه های دادگستری و بانک ها و بسته های مردم توسط اداره پست ارسال می شود.
اجرای ۲ طرح سیماک و جی نف در آمل در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی/ سیماک؛سامانه ساماندهی املاک
 

به گزارش سفیر هراز،علی دباغیان امیری, رییس اداره پست آمل در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرهراز با بیان اینکه سیماک سامانه یکپارچه املاک کشور است، گفت: بسترها شکل گرفت تا 128 دهیار دابو و دشت سر بر سر کلاس ها بنشینند و با این سامانه اشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه برای فراهم کردن بستر زیرساخت سیماک نیاز به یکسری اطلاعات اولیه از دهیاری ها، بخشداری ها و شهرداری ها است، عنوان کرد: فاز اولیه طرح سیماک در آمل اجرا شد و بخشی از اطلاعات جمع آوری شد.
این مسول با بیان اینکه بخش مرکزی آمل و امامزاده عبدالله و مابقی شهرداری ها جز شهرداری مرکزی آمل در فاز دوم طرح سیماک در شهرستان امل هستند، تاکیدکرد: تکمیل اطلاعات در فاز دوم در اولویت قرار دارد.
امیری با اشاره به همکاری مناسب ادارات و نهادهای ذی ربط با طرح سیماک ادامه داد: سیماک به دنبال تحقق دولت الکترونیک در بخش ملک است و تمامی اقدامات مربوط با ملک در این سامانه ساماندهی می شود.
رییس اداره پست آمل با اشاره به اجرای طرح جی نف در آمل خاطرنشان کرد: در سال 97 با دو دهیاری پلور بالغ بر 6 هزار مکان برای اجرای طرح شناسایی شد و بیش از 85 درصد اقدامات انجام سد و پلاک ها در پلور باید نصب شود.
وی با بیان اینکه در شهرداری امام زاده عبدالله 6 هزار مکان امایش انجام شد، اظهار داشت: بالغ بر 15 الی 20 روستای دیگر امایش صورت گرفت و نصب پلاک و کدپستی در حال انجام است
این مسول با اشاره به اینکه اکثر مکان ها کدپستی و پلاک در حال نصب است، افزود: تمامی قطعه های زمین در روستاها مشخص می شود و در سامانه طبق نقشه شهرداری و بخشداری ارزیابی می شود و طبق پرینت مربوطه پلاکبندی می شود.
امیری با بیان اینکه 70 درصد اجرای این طرح با بخش خصوصی است، گفت: اجرای طرح سیماک و جی نف مصوبه دولت و در جهت اقتصااد مقاومتی است
رییس اداره پست آمل با اشاره به اینکه نامه بران پست در سرما و گرما در حال خدمت رسانی به مردم هستند، اظهار داشت: قبض موبایل، عوارض شهرداری، توزیع ابلاغیه های دادگستری و بانک ها و بسته های مردم توسط اداره پست ارسال می شود.
وی با بیان اینکه امروز سیاست دولت الکترونیکی کردن امور است، ادامه داد: امروز خرید ها به صورت الکترونیکی و سایت است و لازمه این آماده سازی بستر ارسال مرسوله است
این مسول با اشاره به اینکه پست پیشخوان دولت است، افزود: فعالیت اداره پست می تواند از الودگی محیط زیست، کاهش مسافرت های شهری و بین شهری و کاهش رفت و امد در شهرهای بزرگ است.
رییس اداره پست با بیان اینکه هر پستچی کار هزار نفر را انجام می دهد، تاکیدکرد: صرفه جویی در هزینه های ارزی کشور و کوتاه کردن زمان دریافت مرسوله از دیگر اهداف اداره پست است.
این مسول با اشاره به ترافیک پستی در امل اذعان داشت: در شش ماهه نخست سال ترافیک صادراتی پستی در آمل یک میلیون و 114 هزار و 705 فقره بود و در مقابل 261هزار و 443 فقره  ترافیک وارداتی به شهرستان بود.
وی با بیان اینکه قبول امانت در اداه پست آمل در 6 ماه نخست سال 3 هزار و 395 مورد بود، اذعان داشت: 8 هزار و 46 ابلاغ دادگستری و 3 هزار و 861 تاییده کدپستی و 376 ثبت نام پروانه چاه و 10 هزار پلاک روستایی و 813 پلاک شهری از دیگر اقدامات اداره پست در 6 ماه نخست سال بود.
این مسول در خاتمه با بیان اینکه پس از دادگستری از پرترددترین ادارات در سطح شهر هستیم، گفت: تا به حال هیچ شکایتی بابت نوع خدمت به فرمانداری ابلاغ و گفته نشده است.

 


 

 

کد مطلب: MTY2NTA2
 

 
کیمیا سامانه