معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران:

فعالیت 600 سازمان مردم نهاد در استان مازندران/ بیشترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه خیریه و امور اجتماعی است

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۱۱ / مهر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با اشاره به اینکه مجوز برای سازمان مردم نهاد در 17 محور و موضوع صادر می‌شود، گفت: بیشترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مازندران در حوزه امور خیریه و بنیادهای نیکوکاری و پس از آنها امور اجتماعی است.
فعالیت 600 سازمان مردم نهاد در استان مازندران/ بیشترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه خیریه و امور اجتماعی است
 

سعدیه سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه 600  سازمان مردم نهاد در مازندران فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند از سه نهاد بهزیستی، ورزش و جوانان و وزارت کشور مجوز‌های مربوطه را اخذ کنند.

 

وی با اشاره به اینکه مجوز برای سازمان مردم نهاد در 17 محور و موضوع صادر می‌شود، گفت: بیشترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مازندران در حوزه امور خیریه و بنیادهای نیکوکاری و پس از آنها امور اجتماعی است.

 

معاون تشکیلات و مشارکت‌های اجتماعی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با بیان اینکه کمیته هییت نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد بر عملکرد سازمان‌های مردم نهاد نظارت می‌کنند، افزود: مجوز سازمان‌های مردم نهاد 2 ساله است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه با ورود سامانه جدید برای ثبت سازمان از بروکراسی اداری کاسته شده است، ادامه داد: نظارت دقیقی بر عملکرد مالی سازمان‌های مردم نهاد شده و گزارش عملکرد مالی آنها نیز بررسی می‌شود.

 

سهرابی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد پر کردن اظهار نامه مالیاتی را جدی بگیرند تا از مالیات معاف شوند، خاطرنشان کرد: عدم آگاهی دقیق از قوانین مالیاتی از نکات مهم در سازمان‌های مردم نهاد است.

 

وی در پایان یادآور شد: سازمان‌های مردم نهاد خود را به اداره مالیات معرفی کنند تا بعدا دچار مشکلات مالیاتی نشوند.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NDky
 

 
کیمیا سامانه