رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری آمل

حضور ۵۳۰ هزار مسافر در تابستان در اقامتگاه‌های آمل/ زباله روشنایی راه گرانی و سگ‌های بلاصاحب بیشترین شکایات گردشگران است

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۹ / مهر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره میراث فرهنگی آمل با اشاره به حضور 530 هزار مسافر در اقامتگاه‌های رسمی این شهرستان گفت: به نسبت تابستان سال گذشته شاهد افزایش 19 درصدی حضور مسافران در آمل بودیم.
حضور ۵۳۰ هزار مسافر در تابستان در اقامتگاه‌های آمل/ زباله روشنایی راه گرانی و سگ‌های بلاصاحب بیشترین شکایات گردشگران است
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، محمدرضا شیدفر در جلسه ستاد تسهیلات سفر گفت: 3 درصد تاسیسات گردشگری ایران و 27 درصد تاسیسات گردشگری و پذیرایی مازندران در محور هراز و آمل قرار دارد.


وی با اشاره به حضور 530 هزار مسافر در اقامتگاه‌های رسمی آمل اظهار کرد: به نسبت تابستان سال گذشته شاهد افزایش 19 درصدی حضور مسافران در آمل بودیم.


رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمل با بیان اینکه سفرهای داخلی رو به افزایش است، تصریح کرد: به دلیل مسائل ارزی مردم سفر به داخل کشور را در این بازه زمانی ترجیح می‌دهند.


این مسئول با اشاره به وجود 700 تخت اقامتی در آمل عنوان کرد: ضریب اشغال هتل‌ها در آمل 81 درصد است.

 

شیدفر با بیان اینکه 11 هتل آپارتمان در آب گرم لاریجان فعالیت می‌کنند، یادآور شد: 17 درصد سفرها به آمل در غالب تور است که باید این رقم افزایش پیدا کند.


وی با اشاره به 180 بازدید از تاسیسات گردشگری در آمل گفت: 17 اخطار، 34 تذکر و 4 مورد تشویق انجام شد.


رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمل با بیان اینکه برخی تاسیسات گردشگری و نقاط جذاب گردشگری مشکلاتی دارند که باید برطرف شود، تصریح کرد: روشنایی راه دسترسی، زباله اطراف خیابان، عدم ثبات قیمت‌ها و گرانی، درهم ریختگی ورودی شهر و وجود سگ‌های بلاصاحب از جمله مشکلات و شکایات گردشگری در آمل است.


شیدفر در پایان خاطرنشان کرد: معماری ورودی شهر نکته مهمی که گردشگران به آن توجه می‌کنند و باید به آن رسیدگی شود.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NDgz
 

 
کیمیا سامانه