آنچه در جلسه شورای ترافیک شهرستان آمل گذشت:

تاخیر ۲ ساله در تامین امنیت جاده های مناطق نمارستاق و دلارستاق/ لزوم دغدغه جدی در رفع خطرات جانی محورهای روستاهای لاریجان

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۶ / شهریور / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
بخشدار لاریجان مسول ادامه داد: با توجه به شروع مدارس اگر اتفاقی برای سرویس مدارس در این محور بیفتد چه کسی پاسخگو است؟
تاخیر ۲ ساله در تامین امنیت جاده های مناطق نمارستاق و دلارستاق/ لزوم دغدغه جدی در رفع خطرات جانی محورهای روستاهای لاریجان
 

به گزارش سفیر هراز، جلسه شورای ترافیک شهرستان آمل با حضور معاون امور عمرانی فرماندای آمل و بخشدار لاریجان و نمایندگان ادارات مرتبط در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد.

مهرداد مقدم, بخشدار لاریجان در این جلسه با بیان اینکه ترافیک حال حاضر لاریجان روان است, گفت: یکسری اقدامات در لایجان برای حفظ جان مردم بر روی کاغذ باقی مانده که باید به مرحله عمل برسد.

وی با اشاره به اینکه در جاده نمارستاق و دلارستاق دید کافی وجود ندارد و اصول اولیه امنیت جاده ای حفظ نشده است, اظهار داشت: نصب گاردریل حفاظتی در نقاط حادثه خیز جاده نمارستاق و دلارستاق الزامی است.

بخشدار لاریجان با بیان اینکه چندین ماشین در این جاده سقوط کردند که موجب مرگ چند شهروند شد, اظهار داشت: امنیت جاده دلارستاق و نمارستاق و بخشی از جاده بهرستاق را باید در اولویت قرار داد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص این جاده ها احساس خطر میکنم, تاکیدکرد: 2سال است پیگیر این موضوع هستیم اما اتفاقی نیفتاده است و هر سری به بهانه های مختلف انجام نمی شود.

بخشدار لاریجان با بیان اینکه بازدید هفتگی از راه های لاریجان صورت می گیرد, عنوان کرد: باید نسبت به خطرات جانی مسیر نمارستاق دغدغه جدی داشت.

این مسول ادامه داد: با توجه به شروع مدارس اگر اتفاقی برای سرویس مدارس در این محور بیفتد چه کسی پاسخگو است؟

مقدم خاطرنشان کرد: چند ده نامه به اداره راه آمل و لاریجان در این خصوص ارسال شد اما توفیقی خاصل نشد.

سبزعلی پور, نماینده شهرداری آمل در این جلسه با بیان اینکه سال گذشته 3 شرکت در بحث سرویس مدارس فعال بودند که امسال به ده شرکت رسید, گفت: شرکت ها بابت عدم همکاری مدارس گله مند هستند.

وی با بیان اینکه مدیران موظف هستند که با شرکت های اعلام شده همکاری کنند, ادامه داد: این شرکت ها طی نامه ای به اموزش و پرورش این مشکل را اعلام کرده بودند.

رییس راهنمایی و رانندگی امل در این جلسه اظهار داشت: رانندگان سرویس مدارس باید گواهینامه پایه 3 داشته باشند تا در صورت تصادف بیمه به انها تعلق بگیر اما در سال گذشته این اتفاق نیفتاد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2NDU1
 

 
کیمیا سامانه