مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش:

نیروی انسانی ماهر و کار ازموده از اولویت های مهم اجرای اقتصاد مقاومتی است

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۵ / شهریور / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
این مسول با بیان اینکه سیاست وزارت اموزش و پرورش از سال جاری اجرایی کردن راهکار های مختلف سندتحول بنیادین است، گفت: یکی از راهکارهای سند تحول مشارکت پذیری و استفاده از ظرفیت دستگاه های بیرون است.
نیروی انسانی ماهر و کار ازموده از اولویت های مهم اجرای اقتصاد مقاومتی است
 

به گزارش سفیر هراز،محسن حسینی مقدم، مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاح هنرستان فنی و حرفه ای و تربیت بدنی وابسته به دانشگاه آزاد آیت الله آملی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در چندسال اخیر نگاه ویژه ای به صنعت، اقتصادمقاومتی، حمایت از تولیدملی داشته اند، گفت: نیروی انسانی ماهر و ازموده از اولویت های مهم اجرای اقتصادمقاومتی است.
وی با اشاره به اینکه هنرستان ها مکانی برای پرورش نیروهای ماهر و کارازموده هستند، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که سهم آموزشی هنرستان ها را تا پایان برنامه ششم به 50 درصد برسانیم.
این مسول با بیان اینکه از 2 سال گذشته تغییرات محتوایی در دروس دوره دوم متوسطه بخصوص در هنرستان های فنی و حرفه ای صورت گرفت، ادامه داد: نگاه ما به هنرستان ها نگاه نیاز بازار کار است.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: به دنبال این هستیم که دانش اموزان رشته هایی را انتخاب کنند که بعد از اخذ مدرک دیپلم و فوق دیپلم بتوانند مشاغل موجود در جامعه را تکمیل کنند.
حسینی مقدم با اشاره به اینکه رشته های مختلفی در شاخه فنی حرفه ای در  2 سال گذشته ایجاد شده است، عنوان کرد: در سال اینده به دنبال ایجاد رشته گردشگری در فنی حرفه ای هستیم و با توجه به پتانسیل مازندران می تواند سرمایه گذاری خوبی در این بخش کرد.
وی با اشاره به اقبال مناسب خانواده ها به رشته های فنی حرفه ای اظهار داشت: این مهم کارافرینی که بر اساس راهکارهای سند تحول بنیادین به دنبالش هستیم اجرایی خواهدشد
این مسول با بیان اینکه سیاست وزارت اموزش و پرورش از سال جاری اجرایی کردن راهکار های مختلف سندتحول بنیادین است، گفت: یکی از راهکارهای سند تحول مشارکت پذیری و استفاده از ظرفیت دستگاه های بیرون است.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش افزود: هردانش اموز فنی حرفه ای مبلغی برای رشته های فنی حرفه ای است.
حسینی مقدم با بیان اینکه دانش اموزان فنی حرفه ای با هوشی که دارند توانایی ایجاد رقابت در بازار در حوزه های مختلف کاری را دارند، عنوان کرد: طرح آموزش همراه با تولید بر این اصل است که دانش اموز فنی حرفه ای در هنرستان حین اموزش کار تولیدی نیز انجام می دهد و کسب درامد و امرمعاش می کند.
وی با اشاره به اینکه سه میلیون و پانصد هراز فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار در کشور داریم، گفت: اکثر این افراد مهارت خاصی ندارند و پس از اخذ مدرک به دنبال مهارت اموزی هستند.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش تاکیدکرد: کیفیت در اولویت باشد و برای رسیدن به کیفیت نیاز به تجهیزات بروز و نیروی انسانی ماهر و اموزش دیده است

 


 

 

کد مطلب: MTY2NDMx
 
 
کیمیا سامانه