مدیر حوزه‌های علمیه کشور در آمل خبر داد:

ورود هشت هزار نفر به حوزه علمیه کشور در سال جدید/ افتتاح 20 مدرسه جدید در سال 97

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۳ / شهریور / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه هشت هزار نفر در سال جدید تحصیلی وارد حوزه علمیه کشور شدند، گفت: 70هزار نفر در مدارس حوزه علمیه کشور در حال تحصیل هستند.
ورود هشت هزار نفر به حوزه علمیه کشور در سال جدید/ افتتاح 20 مدرسه جدید در سال 97
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، آیت‌الله علیرضا اعرافی در آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه مازندران که به میزبانی حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) شهرستان آمل برگزار شد با بیان اینکه هشت هزار نفر در سال جدید تحصیلی وارد حوزه علمیه کشور شدند، گفت: 70هزار نفر در مدارس حوزه علمیه کشور در حال تحصیل هستند.

 

وی با اشاره به اینکه در سال 97 تعطیلات مدارس حوزه علمیه کاهش یافت، اظهار کرد: بعضی از حوزه‌های علمیه کشور قبل از شهریور اما تمامی مدارس حوزه علمیه از شهریور شروع به کار کردند.

 

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه حدود 20 هزار طلبه در دوره‌های مختلف و ارتقایی تابستان حضور فعال داشتند، عنوان کرد: مجموعه‌ای از برنامه‌های جدید در رشته‌های مختلف در حوزه علمیه اجرا می‌شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه تصمیمی بر افزایش تعداد مدارس حوزه علمیه در سطح کشور نداریم، تصریح کرد: 20 مدرسه جدید در سال 97 افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

آیت‌الله اعرافی با اشاره به فعالیت 600 مدرسه حوزه علمیه در سطح کشور، یادآورشد: برای استان‌ها بسته‌های ارتقایی و واگذاری اختیارات بیشتر در نظر داریم تا شاهد پویایی بیشتر در مدارس حوزه علمیه باشیم.

 

وی با بیان اینکه به دنبال توسعه رشته‌ها در حوزه‌ها هستیم، عنوان کرد: اسناد جامع حوزه‌ها در سال 96 تکمیل شد و نظام جامع رشته‌ها در حوزه‌های علمیه به اتمام می‌رسد.

 

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه با تکمیل نظام جامع رشته‌ها ده‌ها رشته و گرایشات جدید در سطوح مختلف حوزه‌های علمیه وارد می‌شود، گفت: مجموعه رشته‌ها و دوره‌های کاربردی و مهارتی گسترده‌ای را در حال طراحی هستیم که منطبق با نیازها و پرسش‌های جامعه است.

 

این مسول در پایان با بیان اینکه 300 مدرسه، موسسه و مرکز تحت نظر جامعه المصطفی در 60 کشور جهت توسعه حوزه‌های علمیه در دنیا فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: 50 هزار نفر از سراسر دنیا با 130 ملیت مختلف در این حوزه‌ها در حال کسب دانش و تحصیل هستند.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NDI4
 

 
کیمیا سامانه