مدیر امور منابع آب آمل و محمودآباد:

وجود 7 هزار چاه آب فاقد پروانه و مجوز در آمل/ افزایش ۵۰ درصدی شوری آب در برخی مناطق آمل

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۱ / شهریور / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیر امور منابع آب آمل و محمودآباد با عنوان اینکه نباید برای کشت دوم از منابع آبی زیرزمینی استفاده شود، گفت: شوری آب در برخی مناطق آمل 50 درصد افزایش یافته است.
وجود 7 هزار چاه آب فاقد پروانه و مجوز در آمل/ افزایش ۵۰ درصدی شوری آب در برخی مناطق آمل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، ولی‌اله ولی‌پور در جلسه مدیریت آب که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد با اشاره به احداث آب‌بندان در مناطق بالادست دشت ‌سر گفت: طبق نظر کارشناسان خشکسالی 30 ساله شروع شده که 12سال از آن گذشته و باید برای سالیان آینده به دنبال چاره‌ای بود.

 

وی با بیان اینکه پساب‌های کشاورزی، خانگی و صنعتی موجب آلودگی شدید منابع آبی می‌شود، عنوان کرد: مدیریت صحیح و اصولی منابع آب در کشت برنج باید دارای اهمیت باشد که متاسفانه با انجام کشت دوم این مهم رعایت نمی‌شود.

 

مدیر امور منابع آب آمل و محمودآباد با اشاره به اینکه راغب نبودیم تا کشت دوم در آمل انجام شود، اظهار کرد: متولی امر باید کشت جایگزین غیر از شالی پیش بینی می‌کرد که این امر رخ نداد. 

 

این مسئول با بیان اینکه سمومی که در مزارع کشاورزی استفاده می‌شود قابل کنترل نیست، تاکیدکرد: نیاز به کنترل و نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخانه‌های آمل وجود دارد. 


ولی‌پور با بیان اینکه به علت بالابودن سطح آب‌های زیرزمینی احتمال آلودگی شدید منابع آبی وجود دارد، ادامه داد: احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهری بخش مهمی از مشکلات را حل می‌کند. 

 

وی با عنوان اینکه نباید برای کشت دوم از منابع آبی زیرزمینی استفاده شود، اظهار کرد: شوری آب در برخی مناطق آمل 50 درصد افزایش یافته است. 

 

مدیر امور منابع آب آمل و محمودآباد با اشاره به اینکه استفاده از کود باید کارشناسی شده باشد، تاکیدکرد: مخالف کشت دوم برنج نیستیم اما اینکه به چه بهایی این امر رخ دهد مهم است. 

 

این مسئول با بیان اینکه 7 هزار چاه فاقد پروانه و مجوز در آمل وجود دارد، یادآور شد: چاه‌های فاقد پروانه در سال آینده سوخت دریافت نمی‌کنند و تا آذرماه مهلت دارند تا مجوز کسب کنند. 

 

ولی‌پور به آب فروشی در برخی شهرک‌های صنعتی آمل اشاره کرد و افزود: برای مصرف بهداشتی و آشامیدن، مجوز حفر چشمه به برخی شهرک‌های صنعتی داده می‌شود اما در برخی شهرک‌های صنعتی آب چشمه بسته بندی و به فروش می‌رسد. 


وی در پایان خاطرنشان کرد: باید بر میزان مصرف آب چشمه‌ها نظارت جدی شود تا در صورت وجود تخلف پلمپ شوند.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NDI1
 

 
کیمیا سامانه