مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران مطرح کرد:

توسعه و اشتغال بهانه‌ای برای تخریب منابع طبیعی/ لزوم استفاده از ظرفیت دماوند برای بومیان منطقه

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۴ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه کیفیت جنگل‌های شمال کشور به شدت افت کرده است، گفت: نباید اجازه داد تا برخی به بهانه توسعه و اشتغال منابع طبیعی را از بین ببرند.
توسعه و اشتغال بهانه‌ای برای تخریب منابع طبیعی/ لزوم استفاده از ظرفیت دماوند برای بومیان منطقه
 

حسینعلی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه نباید اجازه داد تا برخی به بهانه توسعه و اشتغال منابع طبیعی را از بین ببرند، اظهار کرد: هنگام عبور از محور هراز و مشاهده معادن، این محور چه فرقی با خوزستان دارد؟


وی با اشاره به اینکه مردم در خوزستان به نحوی گرد و خاک می‌خورند و در محور هراز به نحو دیگری درگیر گرد و خاک هستند، افزود: هزاران بهانه برای تخریب منابع طبیعی در مازندران آورده می‌شود که قابل قبول نیست.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه وسعت جنگل‌های شمال کشور در گذشته سه میلیون و 500 هزار هکتار بود، ادامه داد: امروزه وسعت جنگل های شمال کشور به زیر 2 میلیون هکتار کاهش یافته است.


این مسئول با اشاره به اینکه 138 هزار هکتار به جنگل‌های شمال کشور اضافه شد، گفت: این موضوع صحت ندارد و کیفیت جنگل‌های شمال کشور به شدت افت کرده است.


ابراهیمی با بیان اینکه چرا پول‌هایی که از دماوند حاصل می‌شود باید در جیب کسانی برود که ارقی به آن ندارند، خاطرنشان کرد: دماوند می‌تواند درآمد پایدار برای بومیان و آملی‌ها داشته باشد و نباید درآمد و فواید آن در جیب عده‌ای خاص برود و انتفاع دماوند باید به شهرستان آمل برسد.


وی با اشاره به اینکه همه در حق دماوند کوتاهی و جفا کردیم، تاکید کرد: مدیریت دماوند باید یکپارچه باشد و تداخل مدیریت‌ها باعث بروز مشکلات امروز شده است.


مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان با تاکید بر اینکه محیط زیست مکانی برای سیاسی کاری، یک قوم و قبیله و عده‌ای خاص نیست، افزود: زمانی که منابع طبیعی آتش می‌گیرد برای اطفای آن تمامی نهادها و دستگاه‌ها موظف به یاری رسانی هستند و وظیفه یک نهاد خاص نیست.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mzgz
 

 
کیمیا سامانه