مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران:

کاهش قاچاق چوب و قطع درختان با اجرای طرح توقف بهربرداری از جنگل‌های شمال/ کمبود منابع انسانی و امکانات برای اطفا حریق در جنگل‌های مازندران

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۴ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران با بیان اینکه اجرای طرح توقف بهره‌برداری از جنگل‌های مازندران و اجرای تنفس از عوامل کاهش قاچاق و قطع جنگل‌ها شد، گفت: در نیروی انسانی و امکانات برای اطفای حریق دچار محدودیت‌های بسیاری هستیم.
کاهش قاچاق چوب و قطع درختان با اجرای طرح توقف بهربرداری از جنگل‌های شمال/ کمبود منابع انسانی و امکانات برای اطفا حریق در جنگل‌های مازندران
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران در گفت و گو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به چارچوب مقررات و ضوابط در واگذاری اراضی ملی و دولتی و وجود نداشتن محدودیت در این زمینه، اظهار کرد: در مورد واگذاری زمین به شهرداری آمل محدودیتی نداریم.


وی با بیان اینکه برای عموم سرمایه گذاری‌ها منابع طبیعی زمین واگذار می‌کند، گفت: نوع و زمینه سرمایه‌گذاری  شخص سرمایه‌گذار برای منابع طبیعی دارای اهمیت است و بررسی می‌شود.


محسن موسوی با بیان اینکه بسیاری از تخلفات در مورد مرز مشترک بین منابع طبیعی و اراضی مستثنیات مردمی است که عرصه‌های منابع ملی مورد تجاوز قرار می‌گیرد، افزود: حداقل چهار هزار کیلومتر در حوزه اداره کل منابع طبیعی مازندران مرز مشترکی بین مستثنیات مردمی وجود دارد که در پی آن شاهد برخی تعرض‌ها هستیم که در چارچوب مقررات با آنها برخورد می‌شود.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران با اشاره به اینکه قاچاق چوب از دیرباز بوده، هست و خواهد بود، تاکید کرد: منابع طبیعی از تمام ظرفیت خود برای کاهش میزان قاچاق چوب در مازندران استفاده می‌کند.

 

این مسئول با بیان اینکه اجرای طرح توقف بهره‌برداری از جنگل‌های مازندران و اجرای تنفس از عوامل کاهش قاچاق و قطع جنگل‌ها شد، تصریح کرد: آتش سوزی‌هایی که تابستان امسال در مازندران رخ داد گسترده نبود.


موسوی با اشاره به اینکه آتش سوزی‌های مازندران در سطوح پایین رخ داد، گفت: با توجه به وضعیت فعلی اقلیمی مازندران، تشدید آتش‌سوزی در استان را متصور هستیم.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران در پایان با عنوان اینکه کمبود امکانات و نیروی انسانی غیرقابل انکار است، خاطرنشان کرد: در نیروی انسانی و امکانات برای اطفای حریق دچار محدودیت‌های بسیاری هستیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mzgx
 
 
کیمیا سامانه