مدیرکل اوقاف مازندران:

وجود 724 موقوفه غیرمتصرفی در مازندران/ صرف درآمد‌های متولیان لاریجان برای ساخت و ساز امام‌زاده‌ها

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۱ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرکل اوقاف مازندران با عنوان اینکه مهم‌ترین وظیفه متولیان صیانت از وقف و موقوفات است، گفت: بعضی از درآمدهای متولیان در منطقه لاریجان جهت ساخت و ساز امامزاده‌ها هزینه می‌شود.
وجود 724 موقوفه غیرمتصرفی در مازندران/ صرف درآمد‌های متولیان لاریجان برای ساخت و ساز امام‌زاده‌ها
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در گردهمایی تخصصی با متولیان موقوفات غیرمتصرفی مازندران که در ساختمان بصیرت امام‌زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد، با بیان اینکه استان مازندران دارای متولیان موقوفات غیرمتصرفی بسیاری است، گفت: 724 موقوفه در استان مازندران به صورت غیرمتصرفی است.


وی با اشاره به اهمیت اجرای امینانه نیت واقفان اظهار کرد: تذکراتی درباره اهمیت اجرا و نظارت بر این دست از موقوفات به صورت مستمر به متولیان داده می‌شود.


مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه سال گذشته 40 متولی برای پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی کمک‌هایی کردند، افزود: اربعین سال گذشته موکبی با کمک موقوفات مردم در جهت ارائه خدمات به مردم آماده شده بود.


این مسئول با عنوان اینکه مهم‌ترین وظیفه متولیان صیانت از وقف و موقوفات است، خاطرنشان کرد: بعضی از درآمدهای متولیان در منطقه لاریجان جهت ساخت و ساز امامزاده‌ها هزینه می‌شود.


حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینکه مطالبات وصول شده و پول‌های اخذ شده از مستاجران برای ترویج فرهنگ وقف هزینه می‌شود، گفت: قضات در استان مازندران درباره وقف و موقوفات آگاهی خوبی دارند.


وی در پایان با بیان اینکه اگر متولیان در طرح دعوی مشکلی دارند از وکلای آگاه به این زمینه در جهت تفهیم دعاوی خود استفاده کنند، خاطرنشان کرد: اوقاف در این زمینه ورود نمی‌کند و متولیان باید به این امر ورود کنند و کسی که متولی است باید در تمام جوانب موقوفه مدافع باشد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mzg5
 
 
کیمیا سامانه