نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی:

بخشی از ارز کشور با چمدان در خارج از بانک فروخته شد/ برخی بانک‌ها بابت یک دلار هم حساب پس ندادند

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۱ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از ارز با چمدان در خارج از بانک فروخته شد، گفت: در برخی از بانک‌ها به دلیل گردش مالی مشتری به وی زنگ زده می‌شد و برایش ارز دولتی کنار می‌گذاشتند، به جرات می‌توان گفت دلار تاراج شد.
بخشی از ارز کشور با چمدان در خارج از بانک فروخته شد/ برخی بانک‌ها بابت یک دلار هم حساب پس ندادند
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، عزت‌الله یوسفیان ملا در همایش تجلیل از اصحاب رسانه که به همت سردبیر نشریه بیداری اندیشه در تالار برلیان آمل برگزار شد، با بیان اینکه 11 میلیارد و 300 میلیون دلار ارز 4 هزار و 200 تومانی به بانک‌ها داده شد، گفت: 42 میلیارد دلار به 18 بانک دولتی و خصوصی جهت تامین ارز مسافرتی، دانشجویی وارد کننده، دانشجویی و مابقی مصارف داده شد.


وی با اشاره به اینکه بخشی از ارز با چمدان در خارج از بانک فروخته شد، اظهار کرد: در برخی از بانک‌ها به دلیل گردش مالی مشتری به وی زنگ زده می‌شد و برایش ارز دولتی کنار می‌گذاشتند، به جرات می‌توان گفت دلار تاراج شد.

 

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به سراغ بانک‌ها که رفتیم تا به امروز یک دلار هم حساب پس ندادند، افزود: از بانک‌ها درخواست کردیم تا به صورت شفاف میزان ارزی که به مشتریان داده شد را به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گزارش دهند که تا به امروز گزارش یک دلار هم ارائه نشد.


عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به اینکه از رییس سابق بانک مرکزی خواسته شد تا پیگیر 42 میلیارد دلار شود، تصریح کرد: وی رفت و ایستاد اما همان بانکداران از وی شکایت و او را منفصل کردند.


این مسئول با اشاره به اتفاقات شب ثبت سفارش خودروهای خارجی عنوان کرد: یک خانم و آقایی که در کار خودرو نیستند با داشتن روابط، حدود 731 ثبت سفارش انجام دادند.


یوسفیان ملا با بیان اینکه ثبت سفارش‌ها مربوط به ماشین‌هایی بود که در داخل کشور نمایندگی دارند، گفت: صبح روز بعد از ثبت سفارش، نمایندگی‌های ماشین در داخل کشور به این 2 نفر زنگ زدند و با دادن سود 10 میلیونی در ازای هر ثبت سفارش به آنها نیاز خود را برطرف کردند که این موضوع در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شد.


وی با اشاره به اینکه برای ورود به وزارتخانه اقتصاد باید مراحل امنیتی بسیاری را رد کرد، یادآور شد: چطور 2 نفر به این راحتی می‌توانند 731 ثبت سفارش انجام دهند! آنها به چه اشخاصی وصل هستند؟ بیش از 11 میلیارد دلار ارز 4 هزار و 200 تومانی داده شد تا کالا وارد شود اما تنها 2 میلیارد دلار گزارش شد، باید مشخص شود که تکلیف 9 میلیارد دلار دیگر چه شده است.


نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه باید مشخص شود که 9 میلیارد دلار به کجا رفته است، تصریح کرد: نباید گفت که مقصر راهپیمایی‌های خیابانی آمریکا است و آمریکا و عربستان غلط کنند که به این میزان، قدرت بسیج کردن مردم ایران را داشته باشند، هیچگاه این توان را ندارند.


این مسول تاکید کرد: اعتراضات اخیر مردم به مسائل اقتصادی را باید حرکتی عمومی و مردمی دانست و نباید منکر شد، باید به حرف و درد و دل معترضین به مسائل اقتصادی کشور گوش داد.


عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه باید نگران ستون پنجم دشمن در کشور باشیم، افزود: با اتفاقات اخیر در کشور ثابت شد که ترامپ نیاز به لشگرکشی ندارد و ستون پنجم در کشور را باید نگران بود.


یوسفیان در پایان خاطرنشان کرد: 380 هزار سکه توسط 50 نفر خریداری شد و کسی که مسئول عرضه سکه است خود می‌داند سکه باید به کدام مسیر برود و همینطور کسی که مسئول عرضه دلار است بهتر از هرکسی می‌داند که ارز باید به کدام مسیر و دست چه کسی برسد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mzg4
 

 
کیمیا سامانه