مدیرکل اوقاف مازندران:

۷۴ درصد نیت موقوفان در مازندران مربوط به عزاداری امام حسین(ع) است/ وجود بیش از ۱۴ هزار موقوفه در سطح استان

تاریخ انتشار : شنبه - ۰۶ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرکل اوقاف مازندران گفت: 74 درصد نیت موقوفات در مازندران مربوط به عزاداری امام حسین (ع) است و بخش دیگر مربوط به دانش‌آموزان و خانواده‌های بی‌بضاعت، ساخت و ساز اماکن مذهبی، مساجد است.
۷۴ درصد نیت موقوفان در مازندران مربوط به عزاداری امام حسین(ع) است/ وجود بیش از ۱۴ هزار موقوفه در سطح استان
 

حجت الاسلام ابراهیم حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه حدود 199 هزار و 700 رقبه در مازندران وجود دارد، اظهار کرد: 14 هزار و 47 موقوفه در استان مازندران وجود دارد.


وی با اشاره به وجود یک هزار و 361 امام‌زاده در استان مازندران، تصریح کرد: بیش از هشت هزار اماکن مذهبی همانند مسجد، تکیه و حسینیه در استان مازندران وجود دارد که نشان از دین‌داری و اهل بیت دوستی مردم این دیار دارد.


مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه اکثر نیت موقوفات در مازندران مربوط به عزاداری سیدالشهدا است، عنوان کرد: 74 درصد نیت موقوفات در مازندران مربوط به عزاداری امام حسین (ع) است و بخش دیگر مربوط به دانش‌آموزان و خانواده‌های بی‌بضاعت، ساخت و ساز اماکن مذهبی، مساجد و موقوفات مرتبط با بیمارستان‌ها هم داریم که مرتبط با بعضی از شهرستان‌ها است.


این مسئول با اشاره به اینکه بالا بردن درآمد بقاع متبرکه و موقوفات استان مازندران با ایجاد بهره‌بری است و ذهنیت فشار اقتصادی بر مردم نیست، گفت: باید ساخت و ساز موقوفات را بیشتر کرد، املاک موقوفه‌ای داریم که بلااستفاده هستند.


حجت الاسلام حیدری در خاتمه با اشاره به اینکه افزایش ساخت و سازها بیشتر شوند مستاجرین بیشتر می‌شوند، گفت: این درآمدزایی به بدنه جامعه باز می‌گردد و در مسیر کمک به قشر ضعیف جامعه، اشتغال‌زایی و دادن حقوق خادمین و امثالهم که کمک به اقتصاد جامعه است، خرج می‌شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mzcy
 
 
کیمیا سامانه