رییس اداره برق شهرستان آمل:

خاموشی‌های برق آمل در اختیار اداره برق نیست/ کمبود ۲۰۰ مگاواتی برق در مازندران/ ۴۰ درصد نیروگاه‌های برق کشور به دلیل کم آبی دچار مشکل هستند/ افتتاح ۲ پست برق ۴۰ مگاواتی جدید در آمل

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۳ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس اداره برق شهرستان آمل با اشاره به اینکه شبکه برق مازندران 200 مگاوات خاموشی و کمبود را تحمل می‌کند، گفت: این 200 مگاوات به نسبت شهرستان‌ها و مصرف برق تقسیم می‌شود.
خاموشی‌های برق آمل در اختیار اداره برق نیست/ کمبود ۲۰۰ مگاواتی برق در مازندران/ ۴۰ درصد نیروگاه‌های برق کشور به دلیل کم آبی دچار مشکل هستند/ افتتاح ۲ پست برق ۴۰ مگاواتی جدید در آمل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، رضا فیاض در جلسه رسمی شورای شهر آمل با بیان اینکه به دلیل کم آبی اخیر، نیروگاه‌های برق آبی در سال 97 به صورت کامل وارد مدار نشدند، گفت: 40 درصد نیروگاه برق آبی کشور دچار مشکل شدند.


وی با اشاره به اینکه گرمای امسال بی‌سابقه بود، اظهار کرد: گرمای هوا و مصرف برق در مدت اخیر بسیار افزایش پیدا کرد.

 

رییس اداره برق شهرستان آمل با بیان اینکه با وجود خاموشی‌های اخیر، پست‌های برق دچار مشکل خاصی نیستند، ادامه داد: پست برق جدیدی در آمل افتتاح و 2 ترانس 40 مگاوات وارد مدار آمل شد.


این مسئول با اشاره به اینکه افت ولتاژ و نوسان و مشکلات مرتبط به شبکه با وارد مدار شدن این پست مرتفع شد، خاطرنشان کرد: 8 خروجی به قسمت‌های مختلف آمل برای رفع مشکلات برق گرفته شد.


فیاض با بیان اینکه از لحاظ شبکه برق در آمل مشکل خاصی نداریم، گفت: کمبود تولید برق و مدیریت بار موجب خاموشی‌های اخیر شده است.


وی با اشاره به اینکه شبکه برق مازندران 200 مگاوات خاموشی و کمبود را تحمل می‌کند، افزود: این 200 مگاوات به نسبت شهرستان‌ها و مصرف برق تقسیم می‌شود.

 

رییس اداره برق شهرستان آمل با بیان اینکه برنامه خاموشی در سایت شرکت توزیع برق غرب مازندران قرار دارد، خاطرنشان کرد: برنامه خاموشی را میزان مصرف برق شهرستان‌ها هم مشخص می‌کند چرا که برق انرژی است که قابلیت ذخیره شدن ندارد و همیشه تولید خودش را با مصرف هماهنگ می‌کند، یعنی همان مقدار که مصرف وجود دارد نیروگاه تولید برق همان مقدار تولید می‌کند و میزان افزایش مصرف برق بررسی و در لحظه‌ نزدیک شدن به اوج مصرف دستور قطع برق صادر می‌شود.


این مسئول با اشاره به اینکه کاهش دمای هوا موجب کاهش مصرف برق و به طبع آن کاهش خاموشی می‌شود، عنوان کرد: مکاتباتی شد تا شهرک‌های صنعتی کمتر دچار خاموشی شوند و در بین ساعت یک تا سه بعدازظهر و به پایان ساعت کاری نزدیک‌تر باشد.


فیاض با بیان اینکه 10 الی 15 درصد اگر مصرف برق کاهش پیدا کند بر مشکلات تولید برق می‌توانیم غلبه کنیم، تصریح کرد: پیک مصرف برق در ساعت یک تا چهار  الی پنج بعدازظهر است.


وی با اشاره به اینکه مردم مصرف اتو و لباس‌شویی و امثالهم را به ساعات آخر شب منتقل کنند، گفت: نیروگاه 400 مگاواتی در نوشهر وارد مدار می‌شود که بخشی از مشکلات برق استان را حل می‌کند.


رییس اداره برق شهرستان آمل تاکید کرد: برنامه خاموشی برق آمل در اختیار اداره برق آمل نیست و طبق برنامه استان اداره برق آمل با اولویت بندی‌ بیمارستان و امثالهم زمان آن را مشخص کرده و زمانی که استان قطع کرد باید بازه زمانی که مشخص کردند سپری شود و چاره دیگری وجود ندارد.


فیاض در پایان با بیان اینکه 21 تیر سال 97 رکورد مصرف برق شکست، خاطرنشان کرد: پست سه راهی چلاو در صورت وارد شدن به مدار بخشی از مشکلات چلاو و معدن‌داران را مرتفع می‌کند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mzcx
 

 
کیمیا سامانه