رییس اداره صنعت و معدن شهرستان آمل:

75 درصد صادرات مازندران در سال 97 توسط واحدهای صنعتی آمل انجام شد/ فعالیت 30 واحد صنعتی و تجاری شهرستان آمل در حوزه صادرات

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۷ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس اداره صنعت و معدن شهرستان آمل با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 75 درصد صادرات استان مازندران توسط واحدهای صنعتی این شهرستان انجام شد، گفت: به دلیل نقش موثر آمل در صادرات و اهمیت مصوبه‌های استان، به دنبال برگزاری کارگروه‌های توسعه صادرات در فرمانداری آمل هستیم.
75 درصد صادرات مازندران در سال 97 توسط واحدهای صنعتی آمل انجام شد/ فعالیت 30 واحد صنعتی و تجاری شهرستان آمل در حوزه صادرات
 

چنگیز فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به شناسایی واحدهای صنعتی فعال آمل در بحث صادرات، اظهار کرد: با دعوت از صادرکنندگان و پیگیری مشوق‌های صادراتی و مشکلات پیش روی آنها به دنبال تسریع در امور و تشویق آنها برای ادامه فعالیت هستیم.


وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 75 درصد صادرات استان مازندران توسط واحدهای صنعتی شهرستان آمل انجام شد، گفت: به دلیل نقش موثر آمل در صادرات و اهمیت مصوبه‌های استان، به دنبال برگزاری کارگروه‌های توسعه صادرات استان در فرمانداری آمل هستیم.

 

 رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل به برگزاری کارگروه توسعه صادرات برای رصد کردن مشکلات پیش روی صادرکنندگان، اشاره کرد و افزود: حدود 30 واحد صنعتی و تجاری شهرستان آمل در حوزه صادرات فعال هستند.


این مسئول با عنوان اینکه برخی واحدهای صنعتی لبنی در آمل از صادرکننده‌های فعال در این زمینه هستند، تصریح کرد: 800 کارت بازرگانی در شهرستان آمل وجود دارد که بیش از 200 مورد از آنها فعال هستند.


فروزان در پایان با بیان اینکه واگذاری ارز دولتی به صورت موشکافانه تر در حال انجام است، خاطرنشان کرد: دریافت ارز دولتی یکی از بزرگترین دغدغه‌های واحدهای صنعتی که عدم دریافت آن موجب مشکلات عدیده‌ای برای واحدهای صنعتی شده است.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mzc5
 

 
کیمیا سامانه