مسئول مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان حیات نو:

355 متکدی در آمل طی 9 ماه فعالیت حیات نو جمع‌آوری شدند/ تحویل متکدیان به مراجع قضایی در صورت دستگیری چندباره

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۷ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مسئول مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان حیات نو گفت: تکدی گری جرم است و در صورت دستگیری چندباره، افراد به مراجع قضایی تحویل داده می‌شوند.
355 متکدی در آمل طی 9 ماه فعالیت حیات نو جمع‌آوری شدند/ تحویل متکدیان به مراجع قضایی در صورت دستگیری چندباره
 


به گزارش خبرنگار سفیر هراز غزاله فولادی در بازدید از مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان روستای حسین آباد لیتکوه در جلسه ساماندهی متکدیان با بیان اینکه فعالیت مرکز حیات نو از آبان ماه سال 96 آغاز شد، گفت: در 9 ماه فعالیت حیات نو 355 متکدی در آمل جمع‌آوری شدند.


وی با بیان اینکه از 355 متکدی جمع آوری شده تعداد 166 نفر زن و 135 نفر مرد بودند، گفت: از این بین 56 کودک و نوجوان نیز در آمار وجود دارند و 84 مورد از این تعداد تکراری جمع‌آوری شدند.

 

مسئول مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان حیات نو عنوان کرد: تکدی گری جرم است و در صورت دستگیری چندباره، افراد به مراجع قضایی تحویل داده می‌شوند.


فولادی با عنوان اینکه نیاز به ورود دستگاه قضایی و جلسه سه جانبه با حضور رییس اداره بهزیستی، مرکز جمع‌آوری متکدیان و دستگاه قضایی وجود دارد، تصریح کرد: مرکز حیات نو قراردادی با شهرداری آمل دارد که تاکنون طبق آن عمل شده است.


وی با اشاره به اینکه ماموران حیات نو در سه شیفت برای جمع آوری متکدیان فعالیت می‌کنند، تاکید کرد: بزودی شماره 4 رقمی ایجاد می‌شود که مردم با تماس می‌توانند با مرکز ارتباط برقرار کرده و مکان متکدی را اعلام کنند.


مسئول مرکز جمع‌آوری و ساماندهی حیات نو ادامه داد: بیشترین آمار متکدیان غیربومی در آمل از تهران، بابل، نور، نکا، چمستان، محمودآباد، ایزدشهر، قوچان، مشهد و گرگان است.


فولادی در پایان با بیان اینکه تاکنون 2 کمپ در نارنجستان برای جمع‌آوری متکدیان برگزار شد، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری متکدیان امام‌زاده عبدالله با کمک شهرداری این شهر انجام می‌شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mzc4
 

 
کیمیا سامانه