رییس اتاق اصاف شهرستان آمل:

فعالیت ۶۰ اتحادیه زیر نظر اتاق اصناف آمل/ اکثر دست‌فروشان آمل آملی نیستند

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۲۷ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس اتاق اصناف آمل با اشاره به اینکه دست‌فروشان مالیات و عوارضی نمی‌دهند در حالی که واحدهای کسبی آن را پرداخت می‌کنند، گفت: طی بازدیدهای اتاق اصناف مشخص شده که اکثر دست‌فروشان حاضر در آمل، آملی نیستند.
فعالیت ۶۰ اتحادیه زیر نظر اتاق اصناف آمل/ اکثر دست‌فروشان آمل آملی نیستند
 

سعید کرمی در گفت‌وگو با خبرنگارسفیر هراز با اشاره به فعالیت 60 اتحادیه زیر نظر اتاق اصناف شهرستان آمل اظهار کرد: 18 هزار مغازه‌دار در آمل با پروانه کسب فعالیت می‌کنند و در سامانه ثبت هستند.


وی با اشاره به اینکه 6 واحد بازرسی اتاق اصناف در سطح شهر فعال است، عنوان کرد: واحدهای بدون پروانه کسب در آمل باید با حضور در اتاق اصناف امور قانونی ثبت و اخذ پروانه کسب خود را انجام دهند.


رییس اتاق اصاف شهرستان آمل با بیان اینکه لاریجان بواسطه خوش آب و هوا بودن مقصد گردشگران بسیاری است، تصریح کرد: بازرسان اتاق اصناف در لاریجان حاضر هستند تا واحدهای بدون پروانه کسب را شناسایی کنند.


این مسئول شناسایی و ساماندهی واحدهای کسب غیرمجاز و بدون پروانه کسب در لاریجان و آمل را امری مهم خواند و افزود: در صورت شناسایی این واحدها مواد غذایی که در آنها به فروش می‌رسد به همراه قیمت اجناس بررسی می‌شود.


کرمی با اشاره به نشست هییت رییس اتاق اصناف با اعضای شورای شهر آمل، گفت: به دنبال تعاملی با شورای شهر در جهت حل معضل دست‌فروشان در آمل هستیم.


وی با بیان اینکه دیگر دست‌فروشان نه تنها در ایام نزدیک به عید بلکه کل سال در آمل حضور دارند، خاطرنشان کرد: از میدان 17 شهریور به سمت خیابان امام خمینی(ره) دیگر مسیری برای تردد نیست و حضور دست‌فروشان جلوه نازیبایی به شهر داده است.


رییس اتاق اصناف شهرستان آمل ادامه داد: حضور دست‌فروشان در محورهای اصلی و پرتردد آمل علاوه بر اینکه ضربه بزرگی به کسبه شهر وارد می‌کند، جلوه شهر را هم زشت کرده است.


این مسول در پایان با اشاره به اینکه دست‌فروشان مالیات و عوارضی نمی‌دهند در حالی که واحدهای کسبی آن را پرداخت می‌کنند، گفت: طی بازدیدهای اتاق اصناف مشخص شده که اکثر دست‌فروشان حاضر در آمل، آملی نیستند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzYz
 

 
کیمیا سامانه