مدیرکل امور بانوان و خانواده استان مازندران:

حضور بانوان در جایگاه‌های مدیریتی استان کمرنگ است/ آغاز طرح توان‌افزایی و ارتقا تاب‌آوری زنان و دختران در مازندران

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۱ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرکل امور بانوان و خانواده استان مازندران با بیان اینکه اگر به هر دلیلی امکان استفاده از حضور بانوان در سطح معاونت‌های فرمانداری شهرستان‌ها وجود ندارد، در سطح روسا ادارات شهرستان از بانوان استفاده کنیم، گفت: حضور بانوان در جایگاه‌های مدیریتی استان مازندران و شهرستان‌ها کمرنگ است.
حضور بانوان در جایگاه‌های مدیریتی استان کمرنگ است/ آغاز طرح توان‌افزایی و ارتقا تاب‌آوری زنان و دختران در مازندران
 

سمیه طوسی،در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه طرح ملی توان‌افزایی و ارتقا تاب‌آوری زنان و دختران از اولویت‌های مهم به شمار می‌رود، اظهار کرد: بانوان باید دارای مهارت‌های به روز و همگام با جامعه باشند که این مهم موجب ایجاد آرامش و اعتماد به نفس در آنها و خانواده‌شان می‌شود.


وی با اشاره به اینکه طرح توان‌افزایی و ارتقا تاب‌آوری زنان و دختران در 22 شهرستان استان مازندران تشکیل شده، تصریح کرد: بخشی از این طرح و 30 درصد توان برای خانواده و مردان در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استان مازندران با بیان اینکه برقراری کلاس‌های توان‌افزایی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز می‌شود، ادامه داد: وقتی بانوان هدفمند، دارای امید و با اعتماد به نفس باشند هرآنچه در توان دارندرا برای بهبود زندگی خود استفاده می‌کنند.


این مسئول با اشاره به اینکه در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مذاکراتی با دفاتر آسیب‌های اجتماعی انجام شد، عنوان کرد: برگزاری اینگونه سرفصل‌ها برای زنان سرپرست خانوار، زنان زندانی و معتاد ضروری است.


طوسی ادامه داد: زنان زندانی که در زندان به سر می‌برند پس از آزادی باید دارای مهارت باشند تا پس از ورود به جامعه مسیر درست زندگی را انتخاب کنند.


وی با اشاره به اینکه همیشه پیگیر محقق شدن سهمیه 30 درصدی بانوان در جایگاه مدیریتی در استان و سطح شهرستان‌ها هستم، اظهار کرد: این مهم مطالبه‌ای است که باید پیگیری شود.


مدیرکل امور بانوان و خانواده استان مازندران در پایان با بیان اینکه اگر به هر دلیلی امکان استفاده از حضور بانوان در سطح معاونت‌های فرمانداری شهرستان‌ها وجود ندارد، در سطح روسا ادارات شهرستان از بانوان استفاده کنیم، تاکید کرد: حضور بانوان در جایگاه‌های مدیریتی استان مازندران و شهرستان‌ها کمرنگ است.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzY4
 

 
کیمیا سامانه