فرماندار آمل خبر داد:

برخورد جدی با گران‌فروشان و سودجویان در آمل/ بازرسی مستمر ۵ نهاد در بازار/ تمامی کالای مورد نیاز مردم در بازار موجود است

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۲۷ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
فرماندار آمل با اشاره به تشکیل اکیپ‌های ویژه گشت تنظیم بازار و نظارت بر قیمت اجناس در آمل، گفت: با گران‌فروشان در آمل برخورد جدی شده و علاوه بر پلمپ مغازه بنری هم مبنی بر اینکه این شخص گران فروش است بر سر در مغازه نصب می‌شود.
برخورد جدی با گران‌فروشان و سودجویان در آمل/ بازرسی مستمر ۵ نهاد در بازار/ تمامی کالای مورد نیاز مردم در بازار موجود است
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، سیدجعفر رسولی در جلسه تنظیم بازار با اشاره به تشکیل اکیپ‌های ویژه گشت تنظیم بازار و نظارت بر قیمت اجناس در آمل، گفت: با گران‌فروشان در آمل برخورد جدی شده و علاوه بر پلمپ مغازه بنری هم مبنی بر اینکه این شخص گران فروش است بر سر در مغازه نصب می‌شود.


وی با اشاره به افزایش بی‌حساب و کتاب قیمت گوشت در آمل تاکید کرد: گوشت منجمدی که در سطح شهر قرار است توزیع شود در تمامی نقاط شهر به فروش برسد و توسط افرادی خاص توزیع نشود.

 

فرماندار ویژه آمل خواستار بررسی روزانه پرونده‌های متخلفان در آمل شد و عنوان کرد: تشکیل جلسه کمیته تنظیم بازار در آمل لازم است و باید وقت ویژه‌ای در این مورد در نظر گرفت.


رسولی قیمت گوشت 60 هزار تومانی را متعادل ندانست و ادامه داد: نباید کار در آمل به جایی برسد که قیمت یک جنس در یک فاصله دارای 2 قیمت باشد و با متخلف این حوزه باید برخورد جدی شود.


وی با بیان اینکه بازرسان باید بر فاکتورهای مغازه داران نظارت کنند، تصریح کرد: پیش آمده که کالا را از گذشته دارند و ناگهان آن جنس گران می‌شود و شخص هم همان کالا را گران می‌فروشد، این تخلف است.


فرماندار ویژه آمل ادامه داد: بازاریان آمل طی نامه‌ای برائت خود را از اتفاقات اخیر بازار تهران اعلام کردند که باید قدر بازاریان آمل را دانست و در جهت حل مشکلات آنها قدم برداشت.


چنگیز فروزان، رییس اتاق صنعت، معدن و تجارت آمل در این جلسه با بیان اینکه نباید شرایط را حساس نشان داد، گفت: جنس به وفور در آمل یافت می‌شود و تنها برخی سودجویان در این بین شیطنت‌هایی می‌کنند، اما تمامی کالای مورد نیاز مردم به صورت کامل در بازار وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه بازرسان 5 نهاد در حال بازرسی بازار هستند، ادامه داد: برای یکی از نانوایی‌های آزادپز در آمل مبلغ یک‌صدو 7 میلیون تومان جریمه در نظر گرفتیم.


رییس اتاق صنعت، معدن و تجارت آمل با اشاره به اینکه باید رایزنی‌هایی انجام شود تا انباری را برای غرب استان مازندران در نظر بگیرند، تاکید کرد: نیروهای بازرسی صنعت معدن و تجارت قراردادی هستند و تنها یک ماشین دارند و تحویل اجناس قاچاق به انبار داستان‌های خود را دارد.


فروزان با بیان اینکه از این پس صنف به صنف بازرسی انجام می‌شود، ادامه داد: نان هر روز صبح توسط اکیپ بازرسی صنعت معدن و تجارت بازرسی می‌شود.


این مسول در پایان عنوان کرد: اجرای مر قانون و تاکید بر آن تمام مشکلات بازار را حل می‌کند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzY1
 

 
کیمیا سامانه