ریس جهادکشاورزی آمل:

آغاز برداشت عمومی برنج در شالیزارهای آمل/ احتمال خشکسالی در بیش از 400 هکتار اراضی دیرنشا آمل

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۲۰ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرجهادکشاورزی آمل با اشاره به اینکه در 300 هکتار از اراضی آمل کلزا برداشت شد، گفت: از 161 نفر به میزان 176 تن محصول به ارزش 5 میلیارد ریال خریداری کردیم که 80 درصد این پول پرداخت شد و مابقی بزوی تسویه حساب می شود.
 آغاز برداشت عمومی برنج در شالیزارهای آمل/ احتمال خشکسالی در بیش از 400 هکتار اراضی دیرنشا آمل
 

به گزارش سفیر هراز، حسین اسلامی، مدیر جهاد کشاورزی آمل در جلسه شورای کشاورزی با بیان اینکه 30 درصد از مزارع پیش نشا در آمل وارد مرحله برداشت شدند، گفت: از 20 تیرماه برداشت عمومی برنج در آمل شروع می شود
وی با اشاره به اینکه 60 درصد مزارع نشا معمولی از اوایل مردادماه و دیر نشا در اوایل شهریور وارد مرحله برداشت شود، اظهار داشت: در خوشبینانه ترین حالت هم در زمانیکه بحث بحران اب مطرح شد فکر نمی کردیم به این میزان محصول برسیم.
این مسول با بیان اینکه 700 دستگاه کمباین در آمل آماده ورود به زمین های زراعی و برداشت محصول هستند، تاکید کرد: بعد از معاینه فنی کمباین ها می توانند برای برداشت محصول فعالیت کنند.
اسلامی با اشاره به اینکه داشتن معاینه فنی برای کمباین ها ضروری است، افزود: کلاس های آموزشی در خصوص مراحل برداشت و کمباین برای دارندگان کمباین و کشاورزان مدتی پیش گذاشته شد.
مدیر جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه یکی از شروط تحویل سوخت به کمباین داشتن معاینه فنی است، ادامه داد: بیش از 95 برداشت برنج در آمل به صورت مکانیزه است.
وی خواستار کاهش ضریب تعرفه برق ادامه داد: مصرف برق در کارخانه های شالیکوبی بیشتر است و دستگاه ها باید روشن باشند که نیاز به تعامل با اداره برق در این بخش وجود دارد.
اسلامی با بیان اینکه توصیه ای برای کشت دوم برنج در آمل وجود ندارد، ادامه داد: جهادکشاورزی هیچ برنامه ای برای کشت دوم ندارد و هیچ کمکی در این خصوص به کشاورزان نمی تواند انجام دهد.
این مسول افزود: با همکاری بخشداران نرخ مشخصی برای کمباین داران مشخص می شود.
مدیرجهادکشاورزی آمل با اشاره به اینکه 300 هکتار از اراضی آمل برداشت کلزا صورت گرفت، گفت: از  161 نفر به میزان 176 تن محصول به ارزش 5 میلیارد ریال خریداری کردیم که 80 درصد این پول پرداخت شد و مابقی بزوی تسویه حساب می شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از 400 هکتار از اراضی دیرنشا در آمل احتمال خشکسالی در آنجا وجود دارد اظهار کرد: با تامین سوخت می توان بخشی از مشکل را حل کرد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzUw
 

 
کیمیا سامانه