سفیرهراز گزارش می‌دهد:

انتقال زباله "عمارت" در انتظار عملی شدن وعده مسئولان/ فعالیت "کوه زباله آمل" همچنان ادامه دارد!

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۴ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
شورا و شهرداری آمل تمام ذهنیت خود را به سمت و سوی پاساکش و نهضت آسفالت و رنگ‌آمیزی پل بردند و گویا برای جابجایی زباله‌های عمارت اصلا برنامه‌ای ندارند.
انتقال زباله "عمارت" در انتظار عملی شدن وعده مسئولان/ فعالیت "کوه زباله آمل" همچنان ادامه دارد!
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، کوه زباله عمارت را می‌توان بحران شمال کشور نامید، زمینی که دیگر جایی برای دفن زباله ندارد اما با وجود چنیدن بار تهدید به بسته شدن هنوز در حال کار و ریخته شدن زباله در آنجا است.

 

یکی از نکات مهم درباره سایت زباله‌سوز آمل، پاساکش و عمارت این است که با توجه به احداث سد هراز و شایعاتی مبنی بر تاثیر شیرابه این کوه زباله بر سد و آب آشامیدنی، چه زمانی شهرداری آمل قصد جابجایی زباله‌های درون این کوه و انبوهی از زباله را دارد.


فرشید لیتکوهی در جلسه رسمی شورا در پاسخ به سوال خبرنگار سفیر هراز درباره اینکه چه زمان زباله‌های پاساکش جابجا می‌شوند، گفت: این امر مستقیما به برنامه‌ریزی شورا و شهرداری آمل بازمی‌گردد و این کار اگر بودجه و منابع مالی تامین باشد خیلی سریع انجام می‌شود.


وی با اشاره به اینکه صرفا شهرداری آمل درباره عمارت متولی امر نیست و همه در آن درگیر هستند، افزود: جابجایی زباله عمارت بودجه زیادی می‌خواهد و قسمتی از این امر مربوط به شهرداری آمل است.


رییس کمیسیون فنی شورای شهر آمل با بیان اینکه وزارت کشور موظف است امکانات لازم را در این امر فراهم کند، تاکید کرد: وزارت نیرو که مشغول سد هزار است در مساله عمارت موظف است که دست شهرداری آمل را بگیرد.


لیتکوهی با بیان اینکه داستان عمارت از حالت معضل خارج و تبدیل به معضل شده است، تاکید کرد: برای حل مشکل عمارت تمامی مسولان استان باید خود را وارد این بحران کنند.


عضو شورای شهر آمل با عنوان اینکه درباره عمارت 2 معضل وجود دارد، گفت: زباله‌هایی که در حال حاضر در عمارت ریخته می‌شود از جمله یکی از معضل‌ها است که برای حل این مشکل در پاساکش محلی برای دفن مکانیزه زباله احداث می‌شود تا زمانی‌که زباله‌سوز شروع به کار کند.


وی درباره دفن مکانیزه زباله خاطرنشان کرد: شیرابه زباله از طریق لوله‌هایی وارد تصفیه‌خانه و پس از انجام تصفیه دفن می‌شود.


لیتکوهی درباره کوه زباله عمارت عنوان کرد: جمع کردن زباله‌های عمارت عملیاتی کاملا جدا از پاساکش و تمامی امور است.


در ادامه  جهانگیر آذری دیگر عضو شورای شهر آمل در این باره گفت: هنوز در عمارت زباله ریخته می‌شود که در ابتدای امر باید ورودی عمارت را قطع کنیم و پس از آن تعیین تکلیف کنیم.


وی خاطرنشان کرد: هر زمان عمارت بسته شد آن موقع می‌توان در مورد زباله‌های درونش تعیین تکلیف کرد.


نهایت امر چیزی که مشخص است این است که شورا و شهرداری آمل تمام ذهنیت خود را به سمت و سوی پاساکش و نهضت آسفالت و رنگ‌آمیزی پل بردند و جابجایی کوه زباله عمارت در بین برنامه‌هایشان در حال حاضر جایی ندارد و بهتر بگویم شهرداری و شورای شهر آمل برای جابجایی زباله‌های عمارت اصلا برنامه‌ای ندارند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzU1
 
 
کیمیا سامانه