فرمانده پلیس راه آمل:

محور هراز ظرفیت این حجم از تردد را ندارد/ همه گلایه ها و سر و صدا ها بر سر پلیس است/ درخواست از همه ارگان‌ها و نهاد ها برای حل مشکل محور هراز/ تلاش شبانه روزی پلیس برای کاهش ترافیک

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۹ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
اکثر مردم نسبت به اینکه پلیس در ترافیک و اتفاقات محور هراز نقشی ندارد آگاه هستند اما برخی از مردم که درصد آنها کم است موجب گلایه و ناراحتی ما هستند و پیش می اید که پس از یک طرفه کردن خستگی ساعت ها کار را بر روی دوش مامور پلیس راه باقی می گذارند.
محور هراز ظرفیت این حجم از تردد را ندارد/ همه گلایه ها و سر و صدا ها بر سر پلیس است/ درخواست از همه ارگان‌ها و نهاد ها برای حل مشکل محور هراز/ تلاش شبانه روزی پلیس برای کاهش ترافیک
 

قربان ذبیحی نژاد, فرمانده پلیس راه آمل در گفت و گو با سفیر هراز با بیان اینکه ترافیک روزهای اخیر سنگین است، گفت: در روز جمعه آملی هایی که به لاریجان سفر می کنند قصد بازگشت به آمل را دارند و از سوی دیگر برخی به دنبال بازگشت به تهران هستند و این بدین معنی است که ترافیکی که باید در 3 روز مدیریت شود همه در روز عصر جمعه اتفاق می افتد و این کار را برای پلیس راه سخت می کند.
وی با اشاره به اینکه در روز عصر جمعه همیشه شاهد ترافیک فوق سنگین هستیم، اظهار داشت: چندماه پیش مصاحبه ای با سفیرهراز داشتم و گفتم که برای تابستان محور هراز نگرانم و عینا همان اتفاق ها افتاد و جاده هراز ظرفیت این حجم از تردد را ندارد.
این مسول با بیان اینکه وظایف و امکانات پلیس تا حدودی پاسخگوی اتفاقات و مشکلات اخیر است، افزود: با یک طرفه کردن برخی مسیرها به دنبال کاهش زمان توقف خودرو ها هستیم اما مگر به چه میزان می توان ماشین ها را نگه داشت و باید فکری اساسی کرد.
ذبیحی نژآد با اشاره به حضور شبانه روزی تمامی نیروهای پلیس راه ادامه داد: با ادامه روند فعلی و نبود گنجایش در محور هراز بالاخص در محدوده سپاسد باید فکری کرد.
 فرمانده پلیس راه آمل با بیان اینکه وظیفه پلیس راه در مدت اخیر گویی شده اینکه محور هراز را برای یک ساعت هم که شده یک طرفه کند تا تردد از سوی دیگر روان تر شود، تاکید کرد: همه گلایه ها و سر و صدا و داد و بیدادها برای پلیسی است که شبانه روزی در محور هراز کار می کند و این در حالی است که در این زمینه کمترین نقش برای پلیس است.
وی خواستار دخالت جدی ارگان های مرتبط در این بخش شد و گفت: اکثر مردم نسبت به اینکه پلیس در ترافیک و اتفاقات محور هراز نقشی ندارد آگاه هستند اما برخی از مردم که درصد آنها کم است موجب گلایه و ناراحتی ما هستند و پیش می اید که پس از یک طرفه کردن خستگی ساعت ها کار را بر روی دوش مامور پلیس راه باقی می گذارند.
این مسول با بیان اینکه مردم بدانند یک طرفه شدن محور هراز باعث کاهش زمان ماندن انها در ترافیک و سفر آنها می شود، افزود: اگر قرار باشد هر دو طرف ترافیک سنگین داشته باشد مردم باید ساعت ها در ترافیک بمانند و یک طرفه کردن محور هراز باعث می شود تا بار ترافیکی یک بخش کاهش یابد و پس از ان تردد به حالت روان در می اید.
ذبیحی نژاد خواستار کمک از مردم برای روان سازی ترافیک محور هراز در زمان هایی که ترافیک شدید است شد و تاکید کرد: پیش امده که پس از یک طرفه کردن محور هراز برخی با سنگ و چوب لاین مقابل را هم بستند و موجب شدند تا ترافیک از حالت قبل هم بدتر شود.
فرمانده پلیس راه امل با اشاره به اینکه در حال حاضر حل مشکل ترافیک محدوده سپاسد از اولویت های تمامی دستگاه های مرتبط باید باشد، اظهار داشت: چلاو دارای چندین آبادی و منطقه است و در همان محدوده، منطقه شاه زید، لهاش، پنجاب و نمارستاق و باهیجان و وانا وجود دارند که در صورت حل مشکل سپاسد بخش زیادی از مشکلات محور هراز حل خواهد شد.
این مسول با بیان اینکه احساس می کنم پلیس راه در حل مشکلات محور هراز یکه و تنها شده است، تاکید کرد: با ورود تمامی دستگاه ها و نهادها و نماینده محترم شهر حل مشکل ترافیک محور هراز حل شدنی است.
ذبیحی نژاد با اشاره به اینکه امیدوارم تا حل شدن مشکل سپاسد، مسیرجایگزین دیگری برای حل مشکل ترافیک در آن منطقه انتخاب شود، ادامه داد: محور هراز دیگر گنجایش این حجم از تردد را ندارد.
فرمانده پلیس راه امل با بیان اینکه مگر پلیس راه چه میزان توان دارد، گفت: گاهی پیش می اید که بنده به عنوان فرمانده پلیس راه محور هراز تا 50 ساعت بیدار و در منطقه هستم و برای چند دقیقه در گوشه ای چرتی میزنم تا بتوانم ترافیک منطقه را مدیریت کنم اما مگر پلیس راه چقدر توان دارد.
وی با اشاره به اینکه تابستان تازه آمده و ترافیک از این پس هم به همین میزان خواهد بود، افزود: در آینده چه خواهد شد و چه میزان ترافیک خواهد بود خدا مارا کمک کند!
این مسول با بیان اینکه گاهی پیش می اید که بعد از یک طرفه کردن محور هراز که به سود مردم است برخی می ایند و می گویند «شما هوای تهرانی ها را دارد» تاکیدکرد: این صحبت ها خستگی را بر تن مامور ما باقی می گذارد و باید بگویم پلیس راه هوای همه ی مردم را دارد و ما تمامی این صحبت هارا به جان می خریم تا مردم سفر ایمنی داشته باشند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzQ4
 

 
کیمیا سامانه