رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمل :

ضرورت توجه به حفاظت از منابع طبیعی و اماکن تاریخی و گردشگری/تعداد نیروی یگان های حفاظت گردشگری، پاسخ‌گوی حجم کاری و میزان گستردگی مناطق آمل نیست

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۲ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
این تعداد نیروهای یگان حفاظت پاسخگوی میزان کار نیست که در صورت اجرای این طرح به طور مثال وقتی یگان حفاظت محیط زیست در حال گشت زنی است در صورت دیدن تخلفی در منطقه سریعا یگان حفاظت گردشگری آمل را در جریان می گذارد و وارد عمل می شویم.
ضرورت توجه به حفاظت از منابع طبیعی و اماکن تاریخی و گردشگری/تعداد نیروی یگان های حفاظت گردشگری، پاسخ‌گوی حجم کاری و میزان گستردگی مناطق آمل نیست
 

به گزارش سفیر هراز،محمدرضا شیدفر، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمل در جلسه شورای حفاظت شهرستان امل با بیان اینکه تعداد نیروهای یگان حفاظت 5 اداره منابع طبیعی، جهادکشاورزی، امور آب، محیط زیست و گردشگری به میزان منطقه و حجم کاری که در اختیار دارند پاسخگو نیست و کم است، گفت: در حال آماده سازی طرحی پیشنهادی در خصوص ایجاد همکاری و ارتباط تنگاتنگ مابین یگان حفاظات 5 نهاد مهم شهرستان آمل با یکدیگر هستیم.
وی با اشاره به اینکه مسائل حقوقی این طرح باید بررسی شود، اظهار داشت: این تعداد نیروهای یگان حفاظت پاسخگوی میزان کار نیست که در صورت اجرای این طرح به طور مثال وقتی یگان حفاظت محیط زیست در حال گشت زنی است در صورت دیدن تخلفی در منطقه سریعا یگان حفاظت گردشگری آمل را در جریان می گذارد و ما وارد عمل می شویم.
این مسول با بیان اینکه هدف از این طرح درخواست نیرو از ادارات نیست، ادامه داد: ایجاد چتر اطلاعاتی و ارتباط با همدیگر در  جهت رسیدگی هرچه سریع تر به مسئله از اهداف این طرح است.
 رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمل اظهار کرد: ارتباط مابین ادارات از گذشته تا به حال وجود دارد اما غیررسمی است اما با این طرح پس از اشنایی یگان حفاظات مختلف با تخلفات دیگر ادارات در صورت دیدن تخلفی سریعا موضوع را به یکدیگر اعلام می کنند.
شیدفر تاکید کرد: وقتی در ابتدای یک روستا بنری در خصوص اهمیت ظرفیت های خدادادی و منابع طبیعی و محیط زیستی تذکر داده شود و به آنها یاداوری شود که به چه میزان این داشته ها می تواند بر اقتصاد روستا تاثیرگذار باشد در ان زمان خود مردم از داشته هایشان حراست می کنند.
وی با اشاره به اینکه تاثیر اقتصادی حفاظت از ظرفیت های بالافعل و بالاقوه روستاها باید برای مردم باید توضیح داده شود و آنها را در جریان بگذاریم، گفت: مردم باید بدانند که وجود آثار تاریخی، گونه های حیات وحش، رودخانه و جنگل موجب رشد اقتصادی آنها خواهند شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمل در خاتمه گفت: در صورت آماده کردن شیوه نامه آن، نخستین بار است که چنین طرحی در کشور اجرا خواهد شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzM4
 

 
کیمیا سامانه