شهردار آمل:

"پاساکش" محل ساخت زباله سوز آمل باقی می‌ماند/ منتظر حل شدن وضعیت معارضین منطقه هستیم

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۱ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
تا به امروز هیچ پولی به اوقاف بابت پاساکش داده نشده است و منتظر هستیم که وضعیت معارضین منطقه ای حل شود.
"پاساکش" محل ساخت زباله سوز آمل باقی می‌ماند/ منتظر حل شدن وضعیت معارضین منطقه هستیم
 

احمدامیرسلیمانی، شهردار آمل در گفت و گو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه سازمان شهرداری های کشور طی نامه ای اعلام کرد به دلیل اینکه فاصله پاساکش تا شهر 45 کیلومتر است در صورت امکان گزینه دیگری معرفی شود، گفت: روز گذشته تلفنی با دکتر یوسفیان ملا، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صحبت شد و ایشان گفتند که بنده با آقای معصومی، معاون سازمان شهرداری ها صحبت کردم و این موضوع فعلا حل شده است.
وی با اشاره به اینکه نامه ای از طرف شهرداری به سازمان شهرداری ها تنظیم شد در این خصوص که در آمل مکان دیگری وجود ندارد و اکثر زمین ها به صورت جلگه و جنگل و در نزدیکی زیستگاه های انسانی و منابع طبیعی و رودخانه هستند، اظهار داشت: فعلا زمین پاساکش نهایی شده است مگر اینکه تصمیم دیگری گرفته شود که بعید است.
این مسول با بیان اینکه نباید جو تحریک امیز ایجاد کرد و همه به دنبال حل این مشکل و یک اتفاق خوب هستیم، خاطرنشان کرد: نباید موضوعاتی مطرح شود که یکسری افراد خفته را دوباره بیدار کرد و نباید تنش هایی که به سود شهر و مردم نیست ایجاد شود.
امیرسلیمانی با اشاره به اینکه از فردا بیل مکانیکی در پاساکش شروع به کار می کند، تاکید کرد: فردی در نزدیکی پاساکش زمین داشت که معبر ورودی به شمار می رفت و بیشترین اسیب را می دید که تملک زمین صورت گرفت.
شهردار آمل با بیان اینکه از 34 هکتار زمین پاساکش 14 هکتار با معدن زغال سنگ لهاش هم پوشانی دارد، گفت: تا به امروز هیچ پولی به اوقاف بابت پاساکش داده نشده است و منتظر هستیم که وضعیت معارضین منطقه ای حل شود.
وی با اشاره به اینکه قرار است اوقاف زمین پاساکش را بلا معارض به شهرداری آمل تحویل دهد، افزود: 14 هکتار زمین پاساکش مشخص و مختصات زده و موافقت را از اوقاف کشور اخذ شد اما 14 هکتار از این زمین با معدن زغال سنگ لهاش هم پوشانی دارد که بنا به دستور آقای استاندار پرونده به اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان برده شد و قرار است در شورای عالی معادن کشور 14 هکتار هم پوشانی حذف شود و در قسمت های دیگر معدن این 14 هکتار اضافه شود.
امیرسلیمانی ادامه داد: موضوع پاساکش برای اینکه محل زباله سوز امل شود در هفته اینده نهایی خواهد شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzM1
 

 
کیمیا سامانه