ریس جهادکشاورزی امل :

پیش بینی برداشت ۱۲۰ هزار تن برنج از اراضی کشاورزی آمل/ مشکل کم آبی در مزارع آمل وجود ندارد

تاریخ انتشار : شنبه - ۰۲ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
قریب به 50 میلیارد تومان پروژه مصوب استانی مربوط به امل وجود دارد که پرونده آنها به بانک های عامل ارسال می شود.
پیش بینی برداشت ۱۲۰ هزار تن برنج از اراضی کشاورزی آمل/ مشکل کم آبی در مزارع آمل وجود ندارد
 

محمد اسلامی ریس جهادکشاورزی امل در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه پیش بینی می کنیم که 120 هزار تن برنچ از زمین های زراعی شهرستان امل برداشت شود، گفت: کلیه زمین های کشاورزی در آمل زیر کشت برنج رفت.
وی با اشاره به اینکه حال نسبی مزارع در آمل خوب است، عنوان کرد: مشکل کم آبی در حال حاضر در مزارع آمل وجود ندارد.
این مسول با اشاره به فاز نخست رهاسازی زنبور تریکوگراما در آمل افزود: این زنبور برای کرم ساقه خار برنج است.
اسلامی با بیان اینکه در بازه زمانی دبی آب به 10 مترمکعب رسیده بود، ادامه داد: در حال حاضر دبی اب بالای 30 متر مکعب است و برای تامین آب زمین های زراعی آمل مشکل نداریم.
ریس جهادکشاورزی امل با اشاره به اینکه مشکل سوخت چاه ها تا حدودی حل شد، اظهار داشت: وجود بارش های اخیر و دبی مناسب آب هراز و سوخت کافی چاه ها مشکل کم آبی تا حدودی حل شد.
وی با بیان اینکه در مناطقی که آب جاری وجود دارد در انجا کشت دوم شاید صورت گیرد، تاکید کرد: جهادکشاورزی هیچ تاکیدی برای کشت دوم ندارد.
این مسول با اشاره به اینکه به بهانه کشت دوم نباید از منابع آب زیرزمینی استفاده کرد: در ازای استفاده بیش از حد از آب های زیرزمینی آب شور جایگزین خواهد شد.
اسلامی ادامه داد: زمین های زراعی در مسیر اورده رودخانه هراز شاید کشت دوم صورت گیرد.
ریس جهادکشاورزی امل با اشاره به سامانه کارا اظهار داشت: قریب به 50 میلیارد تومان پروژه مصوب استانی مربوط به امل وجود دارد که پرونده آنها به بانک های عامل ارسال می شود.
وی افزود: یکسری پرونده ها در آمل مطرح می شود که پس از تایید اولیه به استان ارسال می شود تا در صورت مصوب شدن، متقاضیان دریافت وام به بانک ها معرفی می شوند تا در صورت صلاحیت های لازم وام را دریافت کنند

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzIy
 

 
کیمیا سامانه