استاندار مازندران:

اختصاص ۶۶ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال فراگیر در آمل/ یکی از اهداف استکبار بی‌ارزش کردن پول کشور است/ هجوم به سمت بازار سکه و ارز ارزش پول ملی را ساقط می‌کند

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۳۱ / خرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
دلار مربوط به دام و طیور 3800 تومان است و نباید افزایش قیمت در این بخش داشته باشیم و تعزیرات باید با هرگونه افزایش قیمت در این بخش برخورد کند.
اختصاص ۶۶ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال فراگیر در آمل/ یکی از اهداف استکبار بی‌ارزش کردن پول کشور است/ هجوم به سمت بازار سکه و ارز ارزش پول ملی را ساقط می‌کند
 

به گزارش سفیر هراز،حسین اسلامی، استاندار مازندران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد، با بیان اینکه مصوبات ستاد تسهیل بنا به نامه رییس جمهور لازم الاجراست و در صورت عدم اجرا شدن با مدیر مربوطه برخورد جدی خواهد شد، گفت: مصوباتی که به بانک ها ارجاع داده می شود باید پالایش و بررسی شود تا از تخصیص بودجه آن اطمینان حاصل شود.
وی با اشاره به اینکه بحث دلار 8 هزار تومان و 9 هزار تومان را در جلسات و از زبان مدیران نشنوم، تاکید کرد: یکی از اهداف استکبار ساقط کردن ارزش پول کشور است.
وی با بیان اینکه افرادی که در حال حاضر به بازار هجوم آوردند و پول خود را به سکه، ارز و کالا تبدیل می کنند موجب حرکت شتابان کشور به سمت سقوط پول ملی می شوند، افزود: مردم نباید در این موج همراه شوند.
استاندارمازندران با اشاره به اینکه این حرکت مردم در بازار و مواد اولیه و واحدهای صنعتی تاثیر میگذارد، اذعان داشت: باید مواد اولیه شرکت ها شناسایی شوند تا با دلار دولتی و ثبت سفارش آنها را وارد کنیم.
این مسول عنوان کرد: دلار مربوط به دام و طیور 3800 تومان است و نباید افزایش قیمت در این بخش داشته باشیم و تعزیرات باید با هرگونه افزایش قیمت در این بخش برخورد کند.
اسلامی با اشاره به اینکه در مقطعی هستیم که در صورت سهل انگاری واحدهای صنعتی یکی پس از دیگری از مدار تولید خارج خواهند شد، خاطرنشان کرد: 97 سال مهمی است و باید مقاوم سازی صورت گیرد تا از این مقطع حساس به خوبی عبور کنیم.
وی ادامه داد: فعال شدن صندوق پذیرش ضمانت در مازندران در دست بررسی و اقدام است.
استاندار مازندران با بیان اینکه اجرا شدن مصوبات بهین یاب و فراگیر در مازندران باید بررسی شود، گفت: در سال 96 مبلغ 750 میلیارد تومان تسهیلات برای فراگیر در نظر گرفته شد.
اسلامی عنوان کرد: پرداخت تسهیلات بهین یاب در استان مازندران روزانه 2 میلیارد تومان در حال رشد است.
این مسول با بیان اینکه از محل اشتغال فراگیر مبلغ 66 میلیاردتومان برای آمل در نظر گرفته شد که در حال حاضر 37 فقره مصوبه برای بانک های عامل در آمل به مبلغ 31 میلیارد تومان ارسال شد، تاکید کرد: این مصوبه در اردیبهشت ماه به دست بانک های عامل رسید اما نزدیک به 40 روز است که هیچ بانکی در این خصوص به متقاضیان پرداختی نداشته است.
استاندار مازندران عنوان کرد: فرمانداران در حوزه شهرستان خود مصوبات ستاد تسهیل را تا وصول نتیجه پیگیری کنند
اسلامی با بیان اینکه درامد ارزی کاهش نیافته و افزایش نیز یافته گفت: باید مسیرهای جدیدی در این راه پرپیج و خم شناسایی شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzIx
 

 
کیمیا سامانه