رییس اداره محیط زیست آمل:

روند فعلی ریختن ضایعات به رودخانه هراز خودپالایی این رودخانه را از بین می‌برد/ استفاده از آخرین تکنولوژی روز در زباله سوز پاساکش

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۲ / خرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رودخانه هراز خودپالایی دارد اما اگر بیش از ظرفیت خودپالایی به او شوک وارد کنیم خودپالایی این رودخانه از بین می رود.
روند فعلی ریختن ضایعات به رودخانه هراز خودپالایی این رودخانه را از بین می‌برد/ استفاده از آخرین تکنولوژی روز در زباله سوز پاساکش
 

به گزارش سفیر هراز،بهمن صادق نژاد، رییس اداره محیط زیست آمل در جلسه انعقاد قرارداد تفاهم نامه فرهنگی مابین اداره محیط زیست و ارشاداسلامی شهرستان آمل با بیان اینکه سازمان محیط زیست یکه و تنها در حال دفاع از آب، خاک، جنگل، گیاهان، جانوران و ... است، گفت: شعر، موسیقی، تئاتر و فیلم می توانند در ارتقا فرهنگ حفاظت از محیط زیست نقش بی بدیل و مهمی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه این همکاری باید شکل بگیرد تا آینده ای بهتر که متعلق به فرزندان این سرزمین است، شکل گیرد، گفت: پدران ما به خوبی توانستند از منابع طبیعی ما محافظت کنند اما ما به هر بهانه ای تیشه به ریشه آنها می زنیم.
این مسول با اشاره به ارزیابی های زیست محیطی پاساکش تاکید کرد: تکنولوژی جدید در پاساکش استفاده خواهد شد تا پاساکش آخرین جایگاه زباله در سطح شهرستان آمل تا همیشه باشد و دیگر پاساکش دیگری به وجود نخواهد آمد
رییس اداره محیط زیست آمل ادامه داد: پلاستیک در سطح شهرستان امل بلای جان طبیعت شده در حالیکه برخی کشورها از آن مواد مفید دیگری می سازند.
صادق نژاد با بیان اینکه بوی تعفن عمارت را مردم حین گذر از هراز احساس می کنند، ادامه داد: رودخانه هراز خودپالایی دارد اما اگر بیش از ظرفیت خودپالایی به او شوک وارد کنیم خودپالایی این رودخانه از بین می رود.
وی با اشاره به سیاهرود قائمشهر افزود: در سال های گذشته این رودخانه بواسطه حجم عظیم ضایعات ورودی در سایه بی تدبیری و اهمیت ندادن آتش گرفت و رودخانه را با اب خاموش کردند.
این مسول با بیان اینکه اگر ضایعاتی که به رودخانه هراز ریخته می شود کنترل نشود روزی رودخانه هراز دچار همان داستان سیاه رود قائمشهر خواهد شد، تاکید کرد: کشتارگاه سنتی در آمل ضایعاتش به رودخانه ریخته می شود که همان اب در پایین دست توسط کشاورز استفاده می شود.
رییس اداره محیط زیست آمل گفت: مواردی دیده شد که جسد گاو مرده را به داخل رودخانه هرازی فرستادند که محل پرورش آبزیان است.
صادق نژاد با تاکید بر اینکه حال محیط زیست ما خوب نیست،  اظهار داشت: هنرمندان با هنر خود صدای رسای محیط زیست در بین مردم باشند.
وی با گلایه از اینکه در شهرستان آمل گروه سرود مربوط به حوزه محیط زیست نداریم، خاطرنشان کرد: نوجوانان و دانش آموزان آملی می توانند دور هم جمع شوند و با تشکیل یک گروه سرود با شعری در خصوص محیط زیست کار فرهنگی موثر در این خصوص انجام دهند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzAz
 

 
کیمیا سامانه