رییس اداره بهزیستی شهرستان امل:

برخی ادارات در آمل دارای حداقل امکانات برای معلولان نیستند/ کلیه ادارات مکلف به مناسب سازی اداره خود برای معلولان هستند

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۰ / خرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
7 هزار معلول شناسایی شده در آمل و سالمندانی که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود نیاز به توجه ویژه در آمل دارند
برخی ادارات در آمل دارای حداقل امکانات برای معلولان نیستند/ کلیه ادارات مکلف به مناسب سازی اداره خود برای معلولان هستند
 

کبری اسفندیاری، رییس اداره بهزیستی شهرستان امل در گفت و گو با خبرنگار سفیر هرازبا بیان اینکه همانگونه که کارشناس اتش نشانی باید ساختمان را قبل از تحویل تایید کند باید فضایی برای کارشناس مناسب سازی اداره بهزیستی هم تعریف شود، گفت: کمرنگ شدن حضور و مشارکت معلولین در سطح شهر آمل به دلیل فضاهای غیرقابل دسترس برای آنها است.
وی با اشاره به اینکه اداره بهزیستی می تواند با برخی ادارات بابت ساخت ورودی مناسب به اداره مربوطه برای معلولین مشارکت کند،اظهار کرد: ورودی برخی ادارات همانند آموزش و پرورش که در طی روز مراجعه کننده بسیاری همانند معلولان دارند باید تغییر کند و برای ورود معلولان مناسب سازی گردد.
این مسول با بیان اینکه 56 اداره سطح شهر آمل در خصوص مناسب سازی فضا برای معلولان بررسی شد، تاکید کرد: برخی ادارات در سطح شهرستان آمل دارای حداقل امکانات برای معلولان نیستند.
وی ادامه داد: بواسطه جشنواره شهید رجایی که در این خصوص است دیگر با این جمله که بودجه عمرانی برای ساخت و ساز و مناسب سازی برای معلولان نداریم نخواهیم شنید و با قانون جامع حمایت از معلولین این امر الزامی است.
اسفندیاری دغدغه مناسب سازی را تنها برای معلولان عنوان نکرد و خاطرنشان کرد: هر روز به سالمندان جامعه افزوده می شود و زنان باردار را باید در این حوزه شناخت و به نیازهای آنها احترام گذاشت
رییس اداره بهزیستی شهرستان امل تاکید کرد: ادارات سطح شهرستان آمل به دلیل ابلاغ قانون حمایت از معلولین مکلف به مناسب سازی ادارات برای معلولان و افراد مرتبط هستند.
این مسول با بیان اینکه فردی که با ویلچر می خواهد در سطح شهر تردد کند هیچگونه امکاناتی برای او در نظر گرفته نشده، گفت: تمام فضای سطح شهر آمل ماشین محور است و به تردد معلولین در سطح شهر هیچ اهمیتی داده نشده است.
اسفندیاری افزود: 7 هزار معلول شناسایی شده در آمل و سالمندانی که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود نیاز به توجه ویژه در آمل دارند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mjk5
 

 
کیمیا سامانه