رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل:

کانون‌های والیبال و مدارس فوتبال آمل ساماندهی می‌شود/ نظارت بر مدارس فوتبال و والیبال در آمل ضعیف است

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۷ / خرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مخالف بازاریابی در مدارس آمل تحت عنوان استعدادیابی هستم و اگر برخی به دنبال بازاریابی هستند می توانند به صورت مستقل با مدیران مدارس آمل در ارتباط باشند اما ورزش و جوانان برای این افراد نامه نمی زند.
کانون‌های والیبال و مدارس فوتبال آمل ساماندهی می‌شود/ نظارت بر مدارس فوتبال و والیبال در آمل ضعیف است
 

اسماعیل پهلوان، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل در گفت‌وگوبا خبرنگار سفیر هرازبا بیان اینکه در ابتدا باید مجوز باشگاه گرفته شود سپس از دل مجوز باشگاه مدرسه یا کانون ورزشی تاسیس شود، گفت: در گذشته سختگیری خاصی در این خصوص در استان وجود نداشت و به طبع آن در آمل هم سختگیری آنچنانی بر مجوز باشگاه ها و کانون های ورزشی و استعدادیابی ها صورت نمی گرفت.
وی با اشاره به اینکه طی آخرین مکاتبات با استان تمامی مدیران مدارس و کانون های ورزشی باید در ابتدا تاییدیه حراست اداره کل ورزش  و جوانان را داشته باشند، اظهار کرد: طی نشست با هییت های فوتبال و والیبال از این پس این موضوع به جد پیگیری می شود.
این مسول با بیان اینکه استعدادیابی دارای یکسری شاخصه ها است، خاطرنشان کرد: هییت های ورزشی دارای بخشی به نام کمیته استعدادیابی هستند که مورد تایید هییت ورزشی مربوطه است و اگر قرار است استعدیابی صورت بگیرد از طریق این کمیته باید باشد.
پهلوان عنوان کرد: کمیته استعدادیابی که مورد تایید هییت ورزشی مربوطه است با نامه هییت مربوطه به ورزش و جوانان می آید و در آن زمان ورزش  و جوانان در خصوص استعدادیابی در مدارس با آموزش و پرورش مکابته می کند.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل با تاکید بر اینکه مخالف بازاریابی در مدارس آمل تحت عنوان استعدادیابی هستم، گفت: اگر برخی به دنبال بازاریابی هستند می توانند به صورت مستقل با مدیران مدارس آمل در ارتباط باشند اما ورزش و جوانان برای این افراد نامه نمی زند.
وی با اشاره به اینکه استعدادیابی در پاییز و زمستان و در بحبوحه ی مسابقات آموزشگاه ها باید باشد و نه در ماه مبارک رمضان و در ایام امتحانات، افزود: در مدت اخیر چندین مدرسه فوتبال با نامه هییت فوتبال به ورزش و جوانان بابت استعدادیابی آمدند که تذکرات در این خصوص را به هییت مربوطه دادیم.
این مسول با اشاره دوباره به اینکه تنها 1 کمیته استعدادیابی وجود دارد و نمی توان برای تمامی مدارس فوتبال آمل تحت عنوان کمیته استعدادیابی نامه زد و خلاف قانون است، خاطرنشان کرد: اینکه هر باشگاهی برگه دست بگیرد و بگوید من مسول استعدادیابی هستم یعنی اشکالی در سیستم وجود دارد که فضا انقدر برای هر اقدامی باز است و باید قانون دوباره خوانده و تذکر داده شود.
وی با اشاره به اینکه در ابتدا باید مجوز باشگاه اخذ شود، ادامه داد: پس از اخذ مجوز باشگاه می توان دنبال احداث مدرسه فوتبال یا کانون آموزش والیبال رفت.
پهلوان با عنوان اینکه به جد به دنبال ساماندهی کانون های والیبال  و مدارس فوتبال آمل هستیم، اظهار کرد: عدم ساماندهی این موارد از جمله ضعف های بزرگ شهرستان امل است و باید با کمک هییت های ورزشی و مجموعه مدیران شهرستان اعم از دستگاه های نظارتی این فرایند طی شود
این مسول با بیان اینکه خانواده های آملی نباید خارج از عرف نرخ نامه هزینه ای بابت ثبت نام فرزندانشان در مدارس فوتبال  و والیبال کنند، تصریح کرد: عدم نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال و والیبال را قبول داریم و نظارت در این خصوص ضعیف است و باید آن را پذیرفت
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان امل با اشاره به اینکه برخی مدارس فوتبال در آمل سال ها فعالیت غیرمجاز داشتند و هم اکنون نیز دارند، ادامه داد: فعالیت مدارس فوتبال که غیرمجاز هستند غیرقانونی است و باید هییت فوتبال نظارت بیشتری در این خصوص داشته باشد.
وی تاکید کرد: فعالیت مدارس فوتبالی که در امل به صورت غیرمجاز فعالیت می کنند از تعداد انگشتان دست هم بیشتر است.
پهلوان با بیان اینکه امیدواریم در انتهای تابستان شاهد عملکرد مثبت هییت ها در خصوص نظارت بر عملکرد مدارس و کانون های آموزشی باشیم، تاکید کرد: مبنا را در حال حاضر بر این می گذاریم که برخی مدیران هییت ها قانون را نمی دانستند اما در حال حاضر با دادن برخی تذکرات و یاداوری قانون به برخی مدیران هییت ها از انها انتظار داریم که پس از بازه زمانی مشخص شاهد بهبود وضعیت در برخی مسائل باشیم. 
وی در خاتمه گفت: 40 مدرسه فوتبال و 40 کانون والیبال در آمل در حال فعالیت هستند اما آمار دقیقی از اینکه به چه تعداد دارای مجوز هستند معلوم نیست و در حال بررسی این مورد هستیم.
40 مدرسه فوتبال داریم و 40 کانون والیبال که آمار دقیقی از اینکه چه میزان از ای تعداد دارای مجوز هستند وجود ندارد و قانون به ما می گوید که کسانی که مجوز فعالیت باشگاه ورزشی را دارند اجازه فعالیت دارند

 


 

 

کد مطلب: MTY2Mjc3
 
 
کیمیا سامانه