بی احترامی شهردار آمل به خبرنگاران/ شهردار آمل برای چندمین بار از خبرنگاران برای بازدید از محل دفن زباله آمل دعوت نکرد

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۱ / خرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
در پی بازدید دادستان کل مازندران از زمین ساخت کارخانه زباله سوز و دپوی آن در عمارت آمل بدون دعوت از خبرنگاران این شهرستان از سوی شهرداری انجام شد.
بی احترامی شهردار آمل به خبرنگاران/ شهردار آمل برای چندمین بار از خبرنگاران برای بازدید از محل دفن زباله آمل دعوت نکرد
 

به گزارش سفیر هراز،در پی بازدید دادستان کل مازندران از زمین ساخت کارخانه زباله سوز و دپوی آن در عمارت آمل بدون دعوت از خبرنگاران این شهرستان از سوی شهرداری انجام شد.
، بحث زباله و دفن و دفع شهرهای مرکزی استان مازندران در محلی به اسم عمارت آمل دغدغه اساسی شده که سال های اخیر و با گذشت دو دوره از انتخابات و فعالیت شورای اسلامی شهر دستور کار قرار گرفته است. 
دغدغه ای که با درگیر کردن و به کارگیری از خبرنگاران معضل آن را به گوش مسئولان کشوری رسانده تا برای ساخت کارخانه زباله سوز تصمیمات مهم و اثربخش گرفته شود.
رسانه ای از ابتدای حضور سرمایه گذاران ایرانی و خارجی اعم از دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت جی سی جی تا واگذاری زمین پاساکش از سوی اوقاف کشور به شهرداری آمل حضور فعال  داشته تا برای معضل زباله این شهرهای مرکزی تعیین تکلیف شود اما در کاری تقریباً پایانی این پروژه مهم با حضور دادستان کل مازندران طی بازدید از محل بدون حضور و دعوت از خبرنگاران به عمل آمد.  
این عدم دعوت از سوی روابط عمومی شهرداری و سازمان پسماند با پیگیری اصحاب رسانه به پاسکاری بر میزبانی فرمانداری ویژه آمل ختم شد تا خبرنگاران در بازدید حضور نرسانند. 
با توجه به اینکه عمارت منطقه ای از کوه زباله با شیرابه های خطرناکی به سمت رودخانه بزرگ هراز علاوه بر تهدیدی برای زیست محیطی، نگرانی آب جهت تامین محصولات کشاورزی شهرهای مرکزی استان را به دنبال آورده تا در سال گذشته با حکم دستگاه قضایی جلوی انتقال زباله ها به سمت عمارت گرفته شود.
اگر چه با وجود جلوگیری از این کار طی جلسات متعدد از سوی مسئولان استانی و انتخاب زمینی در منطقه پاساکش به منظور ساخت کارخانه زباله سوز  گامی اساسی بر رفع این معضل برداشته شد تا دوستداران محیط زیست بر نگرانی هایشان کاسته شود اما رسانه ای دعوت نشد تا از نتیجه نهایی این بازدید مسئولان استانی و شهرستانی اطلاع رسانی صورت گیرد انگار خبرنگاران با این عدم دعوت رفیق نیمه راه بر اجرای پروژه مهم این شهرستان شده است.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MjY4
 

 
کیمیا سامانه