فرمانده پلیس راه آمل:

محور هراز گنجایش حجم فعلی مسافران در ایام تعطیل را ندارد/ لزوم تعجیل در رسیدگی به وضعیت محور هراز

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
در محور هراز به صورت میانگین روزانه تا 8 هزار خودرو تردد دارند و در ایام تعطیل این میزان تردد به  بیش از 30 هزار تردد می رسد.
محور هراز گنجایش حجم فعلی مسافران در ایام تعطیل را ندارد/ لزوم تعجیل در رسیدگی به وضعیت محور هراز
 

قربان ذبیحی نژاد، فرمانده پلیس راه شهرستان امل در گفتوگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه ترافیک بی سابقه و سنگین محور هراز را در ایام عید پشت سر گذاشتیم، گفت: ورودی های محور هراز از هر دو سمت آمل و تهران 4 خطه است اما در میانه مسیر در برخی ناطق 2 خطه می شود که موجب برخی مشکلاتی می شود.
وی با اشاره به اینکه ترافیکی که در برخی مناطق ایجاد می شود کنترل کردن آن سخت است، افزود: در محور هراز به صورت میانگین روزانه تا 8 هزار خودرو تردد دارند و در ایام تعطیل این میزان تردد به  بیش از 30 هزار تردد می رسد.
این مسول با بیان اینکه محور هراز گنجایش 30 هزار تردد در ایام تعطیل را ندارد، اظهار کرد: در مناطقی از محور هراز که 2 خطه است تردد این حجم ماشین سخت است.
ذبیحی نژاد با اشاره به اینکه پس از ایام نوروز، شاهد ترافیک سنگین در ولادت حضرت مهدی و عید مبعث بودیم، ادامه داد: این وضعیت ترافیکی محور با وضعیت موجود در حال حاضر همخوانی ندارد.
فرمانده پلیس راه آمل با اعلام اینکه گنجایش محور هراز به اندازه مسافرت هایی که در حال حاضر صورت می گیرد نیست، تاکید کرد: با توجه به اینکه تعطیلات چند روزه خرداد ماه و تابستان در پیش است احساس خطر می کنم.
وی خواستار تعجیل در رسیدگی به وضعیت محور هراز شد و خاطرنشان کرد: نمی توان به مردم گفت که مسافرت نکنند و حتی اگر با کارهای مقطعی می توان بخشی از مشکلات را حل کرد صورت گیرد.
این مسول با بیان اینکه گاهی ملزم می شویم تا مسیر را به ناچار یک طرفه کنیم، افزود: با توجه به میزان ورودی ماشین از هر دو ورودی این اقدام صورت می گیرد و چاره ای نیست.
ذبیحی نژاد با اشاره به اینکه اگر مدیریت ترافیک نشود امکان دارد مردم بیش از 10 ساعت پشت ترافیک محور هراز بمانند، اظهار کرد: امیدوارم با پیگیری نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی این امر مهم هرچه زودتر صورت گیرد.
فرمانده پلیس راه آمل با اشاره به کاهش تصادفات فوتی در فروردین ماه به نسبت سال گذشته، اظهار کرد: ¬¬مرم به قوانین راهنمایی رانندگی اهمیت ویژه ای دادند و با تلاش های همکاران ما در پلیس راه این مهم صورت گرفت.
وی 3 راهی چلاو را پر حادثه خواند و گفت: در گذشته مسیر به نوعی بود که موجب تصادف می شد اما در مدت اخیر با برخی اقدامات آرام ساز مسیر به گونه ای طراحی شد که در 2 ماه اخیر شاهد تصادف مرگباری نبودیم.
این مسول با بیان اینکه دوربرگردان اکسین مسیر پر تصادفی است، افزود: برخی اقدامات کوتاه مدت در آن مسیر انجام شد اما بزودی 2 دوربرگردان یک طرفه به سمت امل و تهران احداث خواهد شد.
ذبیحی نژاد با اشاره به منطقه رانشی بلبل خان تاکید کرد: 2 سال است که در ان منطقه کوه ریزش صورت گرفته اما سنگ ها جمع آوری نشدند که با توجه به کم شدن عرض جاده با همکاری صنعت معدن تجارت اقدامات موثری در انجا صورت گیرد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MTY4
 

 
کیمیا سامانه