فرماندار ویژه آمل:

رویکرد ادارات آمل در خصوص پدافند غیرعامل ضعیف است / اجرای مانور تهدیدات زیست محیطی در آمل جدی تر گرفته شود

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۲ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
شهرداری های 5 گانه آمل در خصوص ساخت پناهگاه در هر ساختمان نگاه جدی تری داشته باشند و آن را ملزم کنند.
رویکرد ادارات آمل در خصوص پدافند غیرعامل ضعیف است / اجرای مانور تهدیدات زیست محیطی در آمل جدی تر گرفته شود
 

به گزارش سفیر هراز،سیدجعفر رسولی، فرماندار ویژه آمل در جلسه پدافندغیرعآمل با بیان اینکه طبق خواسته استان، شهرستان باید 43 دوره اموزشی و 43 طرح عمرانی در خصوص پدافند غیرعآمل در شهرستان آمل برگزار و احداث کند، گفت: برگزاری 167 جلسه و 14 همایش از خواسته های استان در این خصوص است که باید برگزار شود تا شهرستان هرچه بیشتر در این خصوص آماده تر باشد.


وی با اشاره به اینکه ادارات مانورها را جدی بگیرند، اظهار کرد: ادارات برنامه های خود را در خصوص پدافندغیرعآمل اعلام و آنها را تا انتهای سال 97 اجرا کنند.


معاون استاندار مازندران با اشاره به برگزاری مانورهای زیست محیطی متذکر شد: با شناسایی بیماری های مشترک بین دام و انسان و تهدیدات زیست محیطی مانورهایی در این خصوص در سال 97 در آمل توسط ادارات مرتبط اولویت بندی و اجرا شود.


رسولی خواستار نظارت بیشتر شهرداری های 5 گانه آمل در خصوص ساخت و سازهای بیشتر از 4 طبقه در آمل شد و افزود: بیمارستان ها، پل ها و مکان های عمومی که تجمع مردم در آنجا بیشتر است باید پیوست پدافند غیرعآمل را داشته باشند و موارد مدنظر در انجا اجرا شود.


فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه ادارات ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و هلال احمر که در شهر سالن های ورزشی دارند فضایی را برای اسکان اضطراری اعلام نمایند، ادامه داد: مکان های اینچنینی شناسایی و اعلام شوند تا در صورت بروز اتفاق آمار آنها وجود داشته باشد.


این مسول خواستار افزایش ساخت خانه هلال در شهرستان آمل شد و تاکید کرد: بخشداران و دهیاران در خصوص ساخت خانه هلال در آمل اقدامات لازم را انجام دهند.
معاون استاندار مازندران اظهار کرد:1 درصد اعتبارات ادارات باید برای در جایی هزینه شود که ماهیت پدافند غیرعآمل داشته باشد.


فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه باید بررسی شود که چشم انداز شهرستان آمل از لحاظ پدافند غیرعآمل چه است، گفت: پدافند غیرعآمل با مدیریت بحران فرق دارد و ادارات این دو موضوع را فرق بگذارند.


رسولی با گلایه از اینکه رویکرد و نگاه ادارات آمل در خصوص پدافند غیرعآمل ضعیف است، خاطرنشان کرد: شهرداری های 5 گانه آمل در خصوص ساخت پناهگاه در هر ساختمان نگاه جدی تری داشته باشند و آن را ملزم کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MTY3
 

 
کیمیا سامانه