نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس:

خروج آمریکا از برجام موجب نابودی اقتصاد ایران نخواهد شد/ ایران قبل برجام شدیدترین تحریم های اقتصادی را پشت سر گذاشت

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۱۹ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
ترامپ تا به حال تصمیمی که همراه با آرامش و اثرگذار باشد برای کشوری که به قول خودشان ابرقدرت است نگرفته و صحبت های وی اکثرا همراه با تخریب و جنجال های پوچ است.
خروج آمریکا از برجام موجب نابودی اقتصاد ایران نخواهد شد/ ایران قبل برجام شدیدترین تحریم های اقتصادی را پشت سر گذاشت
 

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز در خصوص دلایل جلو انداختن 4 روزه پاسخ آمریکا به ماندن یا نماندن در برجام گفت: ترامپ با این اقدام می خواهد بگوید من در حفظ منافع امریکا و شانه خالی کردن از قراردادهایی که به ضرر کشور است تعجیل دارم و تا روز موعود هم صبر نمی کنم.
وی با اشاره به اینکه وی به دنبال فرصت دهی به متحدان خود نیز است، اظهار کرد: وی با این اقدام به متحدانش این خط را می دهد که با ایران ان تفاهمی را انجام دهید که مدنظر آمریکا است.
رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی با بیان اینکه ترامپ قطعا از برجام خارج خواهد شد، افزود: آمریکا بر سر موضوعاتی دست گذاشته و گفته اگر در خصوص این موضوعات به نتیجه نرسیم شما آمریکا را خارج شده از برجام فرض کنید.
یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه نکاتی که آمریکا آنها را ذکر کرده از دید خودشان قابل حل و گفت و گو است اما از دید جمهوری اسلامی ایران قابل گفت‌وگو نیست، خاطرنشان کرد: ترامپ به دنبال جوسازی رسانه ای و شلوغ کردن موضوع و جنجال سازی است.
نماینده مردم آمل و لاریجان با اشاره به اینکه سیاست های ترامپ تا به حال همراه هوچی گری بوده، گفت: ترامپ تا به حال تصمیمی که همراه با آرامش و اثرگذار باشد برای کشوری که به قول خودشان ابرقدرت است نگرفته و صحبت های وی اکثرا همراه با تخریب و جنجال های پوچ است.
عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه از سوی دیگر آمریکا به دنبال مذاکره با کره شمالی است و می خواهد بازتاب تصمیمش در خصوص برجام را بر روی آن مذاکرات ببیند، افزود: چند روزی به مذاکره آمریکا و کره شمالی مانده و با 4 روز زودتر پاسخ گفتن به برجام به دنبال پیشگیری کردن از برخی موضوعات و اینکه ببیند چه اتفاقی رخ می دهد تا در مقابل رهبر کره شمالی با ارامش بیشتری قرار بگیرد و در مقابل ادعای رهبر کره شمالی که آمریکا از زیر بار تعهداتش شانه خالی می کند و دروغ می گوید ادعایی داشته باشد
وی با اشاره به اینکه آمریکا از برجام یقینا خارج خواهد شد ولی باید شرایط متحدین امریکا در این خصوص بررسی شود، تاکید کرد: متحدین آمریکا دارای شرایط متفاوتی در کوتاه مدت و بلند مدت هستند و در کوتاه مدت باید منتظر اظهار نظرهای آنها ماند و چه عکس العملی نشان می دهند که عکس العمل آنها در برخی اتفاقات موثر است.
این مسول با بیان اینکه در دراز مدت آمریکا به متحدین خود در خصوص برجام و ایران فشارهایی را وارد خواهد کرد، ادامه داد: بعد از خروج آمریکا از برجام شرایط به گونه ای رقم نخواهد خورد که دولت نتواند آن را کنترل و توازن لازم را ایجاد کند.
یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام موجب نابودی اقتصاد در کشور نخواهد شد، خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از این عهد که دیگر از جنگ 8 ساله دفاع مقدس و موشک فرستادن به تهران که بدتر نیست و جمهوری اسلامی با اقتدار روی پای خودش ایستاد و اگر مسولین سریعا اقدام و تدبیر کنند می توانند از این مرحله گذر کنند.
عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه یک بعد افزایش قیمت دلار مسائل سیاسی و برجام است، اظهار کرد: با اظهار نظر ترامپ در خصوص برجام دیگر  اتفاق بزرگ سیاسی در پیش نخواهد بود که موجب تغییرات قیمت ارز شود و آخرین اتفاق است و منتظر اتفاق جدید نیستیم.
وی با اشاره به اینکه برای بعد از خروج آمریکا از برجام برنامه هایی تدارک دیدیم، اظهار کرد: مجلس منتظر اظهار نظر ترامپ در خصوص برجام بود و اقدامات  برنامه ریزی شده  عملیاتی نشده اما تا حدودی اقدامات خوبی است.
عضو دائم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در خصوص صحبت های جهانگیری در باره ی پخش شدن دلار 4200 تومانی در بازار خاطرنشان کرد: تصمیم گیری در بخش دلار تصمیم یک جانبه نیست و تصمیم جمعی است و حداقل 10 حلقه زنجیر باید به هم وصل شوند تا در مورد ارز تصمیم گیری شود.
این مسول با بیان اینکه اقای جهانگیری عددی را اعلام کرد و تصور کرد که بانک مرکزی بر روی اوضاع مسلط می شود که نشد، خاطرنشان کرد: این امر عواقب دیگری نداشت که نتوانستند ان را کنترل کنند لذا این صحبت محقق نشد و معتقدم پس از اظهار نظر ترامپ راحت تر می توان در خصوص ارز تصمیم گیری و اظهار نظر کرد و اتفاقاتی که می افتد پاتک و حمله سیاسی نخواهد داشت.
نماینده مردم آمل و لاریجان با تاکید بر اینکه قبل از برجام هم شدیدترین تحریم های اقتصادی را پشت سر گذاشتیم، اظهار کرد: ایران از تحریم های اقتصادی خارج نشده بود اما یکسری قول و قرارهایی روی کاغذ بود که آنها اجرایی نخواهد شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MTU5
 

پر بازدیدترین امروز
 

 
کیمیا سامانه