رییس اتاق اصناف شهرستان آمل:

تامین مایحتاج مردم وظیفه دولت مردان است / در نبود نرخ مصوب برای قیمت گوشت، عرضه و تقاضا در بازار قیمت را تعیین می کند

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۷ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
عرضه و تقاضا به عرف جامعه بر می گردد که ظاهرا برخی واحدهای صنفی به جامعه توجهی نمی کنند و از وی خواسته خواهد شد تا با حضور در اتاق اصناف دلایل خود را برای قیمت گران گوشت عنوان کند.
تامین مایحتاج مردم وظیفه دولت مردان است / در نبود نرخ مصوب برای قیمت گوشت، عرضه و تقاضا در بازار قیمت را تعیین می کند
 

حمیدی، رییس اتاق اصناف شهرستان آمل در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه تنظیم بازار در نزدیکی ماه مبارک رمضان دارای اهمیت بسیاری است و فرماندار آمل در جهت حمایت از قشر متوسط و ضعیف مکراا در این خصوص تذکراتی به ادارات مرتبط ارائه می دهد، گفت: بعضی از کالاهایی که در استان قرار است توزیع شود دارای مرغوبیت کافی و تاریخ مثرف مشخص ندارد و عوامل توزیع این اجناس در بازار دچار برخی سردرگمی ها شده اند.
وی با اشاره به اینکه عوامل توزیع برای خرید شکر، گوشت و مرغ باید 2 روز از وقت کاری خود را در ساری بگذارند، افزود: روز نخست باید پول واریز شود و روز دوم دوباره برای گرفتن مواد غذایی مرجعه کنند که کار سختی است و این عوامل موجب ضرر و زیان عوامل توزیع خواهد شد.
این مسول با تاکید بر اینکه گوشت قرمز و مرغ و مابقی مواد موجود در انبار که برای توزیع در استان وجود دارند برخی شائبه هایی را بوجود آورده اند، خاطرنشان کرد: فرماندار و معاون فرماندار ویژه شهرستان آمل در این خصوص برخی جلسات تخصصی تشکیل دادند و مذاکراتی با برخی بازاریان صورت گرفت تا سفره مردم در ماه مبارک رمضان خالی نباشد.
رییس اتاق اصناف شهرستان آمل خواستار اقدامات سریع از عوامل توزیع گوشت و مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان شد و گفت: تامین مایحتاج مردم وظیفه دولت مردان است و باید هرچه سریع تر در این خصوص اقداماتی انجام شود
حمیدی تاکید کرد: برخی از عوامل توزیع که توانایی انجام این کار را دارند بنا به دلایلی امتناع می کنند که صحبت هایی با آنها شد تا با سودکمتر سفره مردم را رونق بخشند.
این مسول با بیان اینکه اگر برخی از عوامل توزیع در توانشان نیست سریعا اعلام کنند تا با اشخاص دیگر بابت توزیع مایحتاج مردم صحبت شود، خاطرنشان کرد: هرچه زودتر اعلام کنند می توانیم تا مدت زمان باقیمانده با عوامل دیگر صحبت کنیم.
وی با اشاره به اینکه دایره نظارتی اتاق اصناف در خصوص قیمت موادغذای روزانه صورت می گیرد، افزود: یکی از مسائل چرخه بازار نظارت بر روی اجناس و عدم وجود تخلفات در این حوزه است و تعزیرات در این خصوص نقش بی بدیل دارند.
حمیدی با بیان اینکه واحدهای فروش گوشت نرخ مصوب شده ای ندارند تاکید کرد: قیمت دام متغیر است و بالا و پایین بسیاری دارد و هیچ مصوبی وجود ندارد که در این صورت مجبوریم به عرف قیمت روز توجه کنیم.
رییس اتاق اصناف شهرستان امل ادامه داد: از واحد های فروش گوشت خواسته خواهد شد تا آنالیز قیمت گوشت در روز را به اتاق اصناف ارسال کنند که در صورت وجود تخلف جریمه خواهند شد.
وی تاکید کرد: بنا به مصوبه کمیسیون نظارت باید اقدام کنیم که در آن صورت می توانیم متخلف را به اداره تعزیرات معرفی کنیم اما تا به حال نرخی برای واحدهای فروش گوشت مصوب نشده که در این صورت بر اساس عرضه و تقاضا نرخ گذاری می شود
این مسول با اشاره به تخلف یک واحد فروش گوشت در آمل که قیمت نجومی را برای گوشت قرمز در نظر گرفته، اظهار کرد عرضه و تقاضا به عرف جامعه بر می گردد که ظاهرا این واحد صنفی به جامعه توجهی نمی کند و از وی خواسته خواهد شد تا با حضور در اتاق اصناف دلایل خود را عنوان کند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MTQw
 

 
کیمیا سامانه