سرمایه‌گذاری 7 میلیاردی خیران مازندران در ساخت مسکن محرومان

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۷ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران از ساخت 400 واحد مسکونی طی دو سال گذشته برای محرومان خبر داد و گفت: خیرین مازندران 7 میلیارد و 625 میلیون تومان در حوزه مسکن محرومان سرمایه‌گذاری کردند.
 

به گزارش سفیر هراز،

غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران به مناسبت سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی اظهار کرد: در ساخت مسکن برای محرومان، منابع دولت بسیار محدود است و در تکمیل ساخت این پروژه‌ها، حمایت‌های مردمی نقش غیرقابل انکاری است.

وی از ساخت 400 واحد مسکونی طی دو سال گذشته برای محرومان خبر داد و افزود: در این راستا، مبلغ 15 میلیون تومان از سوی دولت و 15 میلیون تومان بقیه نیز توسط خیرین تأمین شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: خیرین مازندران مبلغ 7 میلیارد و 625 میلیون تومان در حوزه مسکن محرومان سرمایه‌گذاری کردند.

این مسئول از بکارگیری سازمان یافته از نیروهای جهادی در قالب 700 گروه جهادی خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های جدی این سازمان، موضوع بکارگیری سازمان یافته نیروهای مردمی در قالب نیروهای جهادی و کمک به مردم است.

شریعتی ادامه داد: 700 گروه جهادی مازندران در قالب ایجاد اشتغال، بهداشت و سلامت، زیرساخت و پروژه‌های عمرانی در حال فعالیت هستند.

وی بیان کرد: 53 مسکن شهرستان پل ذهاب از اسفندماه گذشته شروع بکار کردیم و در آینده‌ای نزدیک بخش عمده آن، به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه در سال 96، مجلس محترم قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن مقرر شد تا این سازمان، در پروژه‌های عمرانی به دولت کمک کند؛ اضافه کرد: در حال حاضر، 150 میلیارد تومان پروژه‌های دولت را در دست اجرا داریم، تا در همین راستا به دولت کمک کنیم.

این مسئول به پروژه‌های عمرانی دیگر در دست اجرای اسن سازمان اشاره و عنوان کرد: پروژه ورزشگاه نوشهر با پیشرفت فیزیکی 70 درصد با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان در دست اجرا است و امید می‌رود این پروژه در شهریورماه و طی هفته دولت به بهره‌برداری برسد.

شریعتی ساخت ورزشگاه جویبار با پیشرفت فیزیکی 15 درصد و  اعتباری نزدیک به 30 میلیارد تومان را از دیگر پروژه‌های در دست اجرای این سازمان برشمرد و افزود: بیمارستان بندپی شرقی بابل نیز از دیگر پروژه‌های عمرانی در بخش درمان است که نزدیک به 6 ماه است که آغاز شده است.

وی تأکید کرد: در مجموع، 500 پروژه از کوچک گرفته تا بزرگ، در حوزه زیرساخت را بر عهده گرفته‌ایم که در دست اجرا قرار داده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران در ادامه با بیان اینکه در سال‌جاری، نزدیک به 3 هزار کارگاه شغلی را هدف‌گذاری کرده‌ایم، گفت: مرحله اول اعتبارات این طرح به ما تخصیص یافته که عمده هدف‌گذاری ما در این حوزه، کشاورزی و صنایع تبدیلی مرتبط با آن است تا در راستای موضوع موکد رهبری در خصوص امنیت غذایی، گامی هر چند کوچک برداریم.

این مسئول اعلام کرد: 150 میلیارد تومان اعتبار طی پنج سال گذشته برای مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است که تمام تلاش ما آن است تا این اعتبارات، در عرصه خود و به‌دور از انحراف، به متقاضیان تخصیص یابد.

شریعتی با بیان اینکه نزدیک به 500 پروژه محرومیت‌زدایی را در استان مازندران در دستور کار قرار داریم، ادامه داد: ما بیش از یک‌هزار و 500 پروژه را در استان مازندران در بخش‌های اقتصاد مقاومتی، عمرانی و اشتغال به بهره‌برداری رسانده‌ایم.

وی در پایان درباره برگزاری نمایشگاه‌های دائمی مشاغل خانگی در سطح استان، گفت: با توجه به گلایه‌های اصناف درباره برپایی اینگونه نمایشگاه‌ها، مقرر شد تا در هر شهری یک تعداد از کسبه، به‌صورت دایمی برای عرضه این محصولات معرفی و اقدام کنند که تفاهم‌نامه این موضوع با سازمان صنعت، معدن و تجارت در حال شکل‌گیری است و در آینده‌ای نزدیک، این خلأ با ورود اصناف پر می‌شود.
 

 


 

 

کد مطلب: MTY2MTMz
 

 
کیمیا سامانه