مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران :

فعالیت 400 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی آمل / جایی که صنعت می رود خروجی و پساب آن قطعا گلاب نیست / شهرک صنعتی آب معدنی در لاریجان عملیاتی نشد

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۷ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
60 میلیارد تومان پروژه برای شهرک های صنعتی مازندران برنامه ریزی شده که در 3 سناریو خوش بینانه، میانه و بدبینامه بر اساس تخصیص بودجه برنامه ریزی و اولویت بندی می کنیم
فعالیت 400 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی آمل / جایی که صنعت می رود خروجی و پساب آن قطعا گلاب نیست / شهرک صنعتی آب معدنی در لاریجان عملیاتی نشد
 

مصطفی موسوی، مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی مازندران متولی بحث زیرساخت های واحدهای صنعتی است، گفت: 50 درصد واحدهای صنعتی در مازندران در خارج از شهرک های صنعتی هستند و آمار تعداد واحدهای فعال و غیرفعالی صنعتی و فرایند تولید و واحدهای در حال بهره برداری مربوط به صنعت، معدن و تجارت است که بر روی کل صنعت استان اشراف دارد.


وی با اشاره به اینکه در سال 96 ، 33 پروژه عمرانی توسط شرکت شهرک های صنعتی مازندران اجرا شد، اظهار کرد: 2 تصفیه خانه در مازندران در سال گذشته افتتاح شد و مقدمات احداث 2 تصفیه خانه دیگر در بابل کنار و تشبندان محموداباد زده شد و 2 تصفیه خانه دیگر امسال شروع به کار خواهد کرد.


این مسول با اشاره به اجرای طرح کلینیک صنعت در مازندران گفت: بنا به تاکید استاندار مازندران هر یکشنبه در یکی از شهرک های صنعتی مازندران حاضر می شویم و به صورت مستقیم به مشکلات واحدها رسیدگی خواهد شد.


موسوی با بیان اینکه در بازدید از شهرک صنعتی بابکان مشکل تعریض راه دسترسی به این شهرک که مشکل چندین ساله بود با همکاری برق منطقه ای استان بزودی حل خواهد شد، گفت: پیمانکار مربوطه انتخاب شد و تا 3 ماه آینده جاده دسترسی به شهرک صنعتی بابکان تعریض خواهد شد.


مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به اجرای طرح فیبر نوری در شهرک صنعتی بابکان با همکاری مخابرات استان مازندران اظهار کرد: یکسری مشکلات ریز و درشت در شهرک وجود داشت که در مورد آنها بحث و نتیجه گیری شد.


وی تاکید کرد: 60 میلیارد تومان پروژه برای شهرک های صنعتی مازندران برنامه ریزی شده که در 3 سناریو خوش بینانه، میانه و بدبینامه بر اساس تخصیص بودجه برنامه ریزی و اولویت بندی می کنیم


این مسول با بیان اینکه در سال 95 و 94 از لحاظ تخصیص بودجه سال های سختی را گذراندیم، خاطرنشان کرد: در این سال ها تخصیص بودجه به شرکت شهرک های صنعتی مازندران بیشتر از 20 درصد نبود و تنها یک پنجم منابع تخصیص یافت.


مصطفوی با اشاره جهش خوب در تصویب پروژه ها و تخصیص منابع در سال 96 افزود: با پیگیری فرمانداران و مسولان استانی تخصیص خوبی صورت گرفت و امیدواریم سال 97 همانند سال 96 باشد


مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران تاکید کرد: با وجود کاهش درامدی دولت بودجه شرکت شهرک های صنعتی افزایش در بحث زیرساخت ها مناسبی داشت.


وی با بیان اینکه از 2500 واحد صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی مازندران 400 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی آمل قرار دارند، تاکید کرد: بحث گسترش فیبر نوری در شهرک های صنعتی مازندران را در دستور کار داریم .


این مسول با بیان اینکه 10 فیبر نوری با هزینه 2 میلیارد تومان به طول 30 کیلومتر در شهرک های صنعتی مازندران انجام شده است، گفت: در 5شهرک صنعتی استان مازندران فیبر نوری با اعتبار 900 میلیون تومان با طول 16 کیلومتر در حال انجام است


مصطفوی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم تا نیروگاه 6 مگاواتی در شهرک صنعتی بابکان احداث شود، اظهار کرد: امکانات وزمین مشخص شده است و به دنبال اجرای هرچه زودتر آن هستیم.
مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با بیان اینکه پوشش بیمه ای در واحدهای صنعتی ضعیف است، تاکید کرد: واحدهای صنعتی در موضوع بیمه و اهمیت بیمه غفلت می کنند در حالیکه خطر همیشه در کمین واحدهای صنعتی است.


وی با اشاره به اینکه در 1 ماه گذشته یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی بابکان دچار حریق شد، ادامه داد: دفاتر بیمه ای آن خدماتی را که باید بدهند نمی دهند و موجب نارضایتی می شوند.
این مسول با بیان اینکه دفاتر بیمه اتفاقاتی که احتمال بروز آنها بسیار ضعیف هست را پوشش می دهند اما اتفاقات مهم دیگر را پوشش نمی دهند، اظهار کرد: به طور مثال آتشفشان جزو مسائل پوششی هست اما اتش سوزی نیست و این موجب نارضایتی می شود.


مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به اینکه تفاهم نامه ای بین سازمان صنایع کوچک، شهرک های صنعتی و بیمه ایران که به عنوان بیمه مادر شناخته می شود امضا شده است، گفت: مقرر شد تا با ایجاد امکانات لازم بیمه برای واحدهای صنعتی در مازندران تخفیف 50 درصدی در نظر بگیرد.


وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا واحدهای صنعتی در شهرک بابکان تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند، ادامه داد: قرار است تا در بحث تامین اجتماعی که از دغدغه های مهم واحدهای صنعتی است و در بحث آگاهی سازی در خصوص قانون کلاس هایی برگزار شود
این مسول با بیان اینکه 2 شهرک صنعتی پاک در مازندران داریم، تاکید کرد: پاک بودن به معنای این نیست که هیچ آلودگی در آنجا وجود ندارد و بدین معنی است که در استقرار واحدها اولویت این است که واحدهای آلاینده مستقر نشوند.

مصطفوی با اشاره به اینکه در شهرک های صنعتی پاک واحدهای دارای پساب الوده کننده مستقر نیستند، افزود: در بعضی از شهرک های صنعتی همانند شهرک صنعتی رجه که دچار برخی مشکلات الاینده بودیم با برخی واحدها برخورد کردیم که اثر خوبی داشت و مشکل شهرک با همکاری محیط زیست حل شد.


وی با اشاره به اینکه شرکت شهرک های صنعتی مازندران قانونا اجازه پلمپ واحد متخلف را ندارد، تاکید کرد: از لحاظ قانونگذار ما واحد اجرا کننده پلمپ نیستیم و باید واحد متخلف را به سازمان محیط زیست معرفی کنیم و برخورد از طریق آنها صورت بگیرد.


مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با بیان اینکه به دنبال پلمپ واحدهای صنعتی نیستیم و همیشه تعامل و همکاری را اولویت می دانیم، گفت: جایی که صنعت می رود خروجی و پساب آن قطعا گلاب نیست و فاضلاب است و فاضلاب حواشی خاص خود را دارد.
این مسول با اشاره به اینکه شاخص های محیط زیست بسیارمهم است، افزود: پایش تصفیه خانه شهرک صنعتی امام زاده عبدالله به صورت همیشگی است و فاز 1 و 2 تصفیه خانه بنا به اهمیت این شهرک به سرعت به بهره برداری رسید.


وی با تاکید بر اینکه تصفیه خانه شهرک صنعتی امامزاده عبدالله با ظرفیت 2 هزار متر مکعب در حال فعالیت است، اظهار کرد: تصفیه خانه شهرک صنعتی امام زاده از بهترین شهرک های صنعتی است و محیط زیست رضایت دارد و دامنه مسائل زیست محیطی فاضلاب در میزان کنترل شده است و ما هم رضایت داریم.
مصطفوی با اشاره به اینکه 27 شهرک صنعتی در 12 ناحیه صنعتی فعال هستند، ادامه داد: 2 شهرک خصوصی صنفی در آمل برای اولین بار در کشور احداث و شروع به فعالیت خواهند کرد.
مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران گفت: شهرک صنعتی اب معدنی در لاریجان در حد اجرایی ورود پیدا نکردند و عملیاتی نشد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MTM5
 

 
کیمیا سامانه