رییس جهاد کشاورزی آمل:

براساس وضعیت فعلی رودخانه هراز آینده خوبی برای آب منطقه پیش‌بینی نمی‌شود/ مدیریت علمی آب در 6 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی آمل

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۱۲ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس جهاد کشاورزی آمل گفت: عاملان توزیع محصولات که باید در زمان مناسب حواله دریافت کنند به دلایل مختلف مثل مالیات، حمل و نقل، مسافت راه و سود خودشان هنوز پای کار نیامدند.
براساس وضعیت فعلی رودخانه هراز آینده خوبی برای آب منطقه پیش‌بینی نمی‌شود/ مدیریت علمی آب در 6 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی آمل
 

محمد اسلامی‌در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه از 37 هزار هکتار زمین کشاورزی آمل تا به حال 2 هزار و 50 هکتار از آن بیمه شدند، اظهار کرد: نسبت به سال گذشته در این بازه زمانی، سطح بیمه در آمل 20 درصد افزایش یافت اما هنوز باید در این زمینه فعالیت کرد.

 


وی با اشاره به اینکه تمام مراکز هشت گانه جهاد کشاورزی بابت بیمه پای کار هستند، گفت: به دلیل اینکه در زمان پیک نشا کاری قرار داریم کشاورزان در این بازه زمانی در زمین‌های خود هستند به همین دلیل کارشناسان جهاد کشاورزی و بیمه این روزها در عرصه‌ها حاضر و مردم را نسبت به بیمه و وضعیت فعلی آگاه سازی می‌کنند.


رییس جهادکشاورزی شهرستان آمل با اشاره به اینکه فرهنگ سازی بابت «بیمه کشاورزی» در آمل انجام شد، تصریح کرد: سال گذشته برخی مناطق که زمین خود را بیمه کرده بودند دچار مشکلاتی شدند، بیمه هم به برخی از آنها هیچ پرداختی انجام نداد که موجب سلب اعتماد کشاورزان شد.


این مسئول با اشاره به برخی مشکلات مالی صندوق بیمه کشاورزان ادامه داد: با بیمه صحبت‌هایی شد و تمام توان خود را برای حل مشکل کشاورزان و دغدغه آنها بابت خشکسالی می‌گذاریم.


اسلامی‌با بیان اینکه آب تخت اولیه در زمین‌های کشاورزی آمل انجام شده، تاکید کرد: نشاکاری و عملیات آماده‌سازی زمین انجام شد که تا به امروز و در این مرحله وضعیت زمین‌های کشاورزی در آمل خوب است.


وی با اشاره به وضعیت فعلی رودخانه هراز گفت: اوضاع خوبی را برای آینده متصور نمی‌شویم، تا به امروز مشکل حادی برای آماده‌سازی زمین‌های کشاورزی آمل ایجاد نشده و کارشناسان برای کمک به کشاورزان در عرصه هستند تا کار توسعه فنی را انجام دهند.


رییس جهادکشاورزی شهرستان آمل با اشاره به اینکه نشا از هفت تا 17 هزار متر مکعب طول دوره آبیاری است، تصریح کرد: با مدیریت آب می‌توان نشا را به هفت هزار متر مکعب نزدیک کنیم.


این مسول با اشاره به مدیریت علمی‌ آب در 6 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی آمل عنوان کرد: برنج به چهار مرحله آبی نیاز دارد و امیدواریم با حضور کارشناسان، کشاورزان دچار خسارت آنچنانی نشوند.


اسلامی با بیان اینکه محصولات استراتژیک درباره تنظیم بازار در انبارها به اندازه کافی وجود دارد، یادآور شد: عاملان توزیع محصولات که باید در زمان مناسب حواله دریافت کنند به دلایل مختلف مثل مالیات، حمل و نقل، مسافت راه و سود خودشان هنوز پای کار نیامدند.


وی در پایان با تاکید بر برگزاری جلسات مختلف با عاملان فروش محصولات گفت: به دنبال این هستیم تا محصولاتی که سهمیه شهرستان است و باعث کمک به تنظیم بازار می‌کند را سریع تر به بازار تزریق کنیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MDUw
 

 
کیمیا سامانه